W wielu przypadkach nowoczesne mieszkania opierają się jedynie na czerni i bieli. W odczuciu wielu osób tego rodzaju stylizacja powoduje, że mieszkanie traci na swojej wyjątkowości. Szczęśliwie biel i czerń to nie jedyne rozwiązanie, które może być zastosowane w nowoczesnych mieszkaniach. Alternatywnym pomysłem są mieszkania loftowe.

Styl loftowy – funkcjonalność i minimalizm

Podstawowym założeniem wszystkich nowoczesnych mieszkań jest prostota, minimalizm oraz maksymalna funkcjonalność. Wszystkie pośród tych cech charakteryzują pomieszczenia w stylu loftowym. Chociaż do niedawna tego rodzaju stylizacja była zarezerwowana dla poddanych rewitalizacji magazynów i hal produkcyjnych to cieszy się ona rosnącą popularnością w mieszkaniach.

W przypadku tego rodzaju stylizacji zarówno meble loftowe Dutchhouse, ściany, jak i pozostałe elementy wyposażenia powinny swoją kolorystyką oscylować wokół odcieni brązu, szarości oraz czerni i bieli. Ponadto w tego typu mieszkaniu dominować powinno naturalne drewno wraz z metalem i dodatkami szkła i kamienia. Ściany w mieszkaniu w stylu loftowym powinny być wykonane z cegły lub jej imitacji.

Odpowiednie umeblowanie

Podstawą stylu loftowego są odpowiednie meble industrialne. Tego rodzaju meble powinny gwarantować maksymalną funkcjonalność przy zachowaniu prostoty. Tak samo, jak w przypadku innych elementów wyposażenia powinny być one wykonane z dominującego drewna, przełamywanego za pomocą metalowych elementów.