Parapety wewnętrzne to taki element dekoracyjny w pomieszczeniu, który ma znaczenie zarówno dekoracyjne jak i funkcjonalne. Dzięki parapetom wewnętrznym ciepłe powietrze płynące z grzejników dociera bezpośrednio do pomieszczenia, a zimna masa powietrz, która płynie z okien zatrzymuje się na nich. Parapety te zapobiegają osadzaniu się kurzu na meblach stojących obok.

Jak właściwie zamontować parapety wewnętrzne?

Montaż parapetów wewnętrznych warto zlecić profesjonalnej firmie, zajmującej się osadzaniem okien. Umieszczenie parapetów pod oknami może się odbywać albo przy pomocy pianki montażowej, którą umieszcza się w szczelinę koło ościeżnicy okiennej, albo przy pomocy kleju specjalnego.

Rodzaje parapetów wewnętrznych

Parapety wewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów. Przy ich wyborze warto kierować się przeznaczeniem pomieszczenia, w którym mają być zamontowane. W kuchni, pralni i łazience, czyli w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci i silnych środków czystości, parapety powinny być z materiałów trwałych i wodoodpornych. Natomiast w miejscach takich jak sypialnia, gabinet czy pokój dziecięcy preferuje się parapety wewnętrzne wykonane z drzewa, PCW. Renesans przeżywa popularne niegdyś lastryko, materiał trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Wszystkie parapety wewnętrzne kupić można na GoldDoor.pl w różnych wzorach i kolorach oraz rozmiarach. Bez problemu dopasować je można do wnętrz urządzonych super nowocześnie, a także do pomieszczeń w stylu retro.

Jak pielęgnować parapety wewnętrzne?

Aby jak najdłużej cieszyć się nieskazitelnymi parapetami wewnętrznymi należy co jakiś czas czyścić jej, konserwować i impregnować specjalnymi preparatami. Sposób i metody konserwacji, a także częstotliwość są uzależnione od tego, z jakiego materiału parapet jest wykonany.