Aranżacja wnętrz nie jest sprawą prostą. Wymaga ona bowiem wyczucia stylu oraz umiejętności harmonijnego łączenia ze sobą poszczególnych elementów w zgraną i efektowną całość. W przypadku konieczności uwzględnienia podczas wyboru produktów również ich funkcjonalności sprawa dodatkowo się komplikuje. Przykładem tego trudnego wyboru, który musi uwzględnić zarówno aspekt odpowiedniej estetyki, jak i sprawnej i bezawaryjnej pracy jest zestaw prysznicowy.

Zestaw podtynkowy prysznicowy – wygląd

Wygląd zestawu jest podstawowym kryterium podczas jego wyboru. Musi on wpisywać się w stylistykę danego wnętrza. Może on być zatem tradycyjny, pasujący do pomieszczeń klastycznych lub bardziej ekstrawagancki, w przypadku wnętrz nowoczesnych i unikalnych. Na atrakcyjny wygląd wpływ na wysoka jakość zastosowanych materiałów oraz dbałość o elementy wykończeniowe i nawet najmniejsze detale.

Zestaw podtynkowy prysznicowy – funkcjonalność

Zestaw prysznicowy powinien być wybierany zgodnie z preferencjami użytkowników oraz ich potrzebami, zróżnicowanymi w zależności od wieku lub wzrostu. Ponadto, istotnym paramentem na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru produktu jest płynność pracy oraz wydajność przepływu. Dodatkowo, nowoczesne baterie podtynkowe podsiadają wbudowany termostat. Zapewnia on stałą temperaturę wody oraz stanowi element minimalizujący ryzyko poparzeń, co ma szczególne znaczenie w przypadku małych dzieci.

Zestaw podtynkowy prysznicowy – deszczownica

Deszczownica jest dodatkowym i coraz chętniej wykorzystywanym elementem zestawów prysznicowych. Zapewnia ona szeroki, jednostajny oraz bardzo komfortowy dla użytkownika strumień wody. Może być ona montowana na suficie lub na ścianie. Oczywiście w przypadku posiadania małych dzieci pożądanym elementem zestawu nadal pozostaje tradycyjna słuchawka prysznicowa.