Lampy typu tuby można kupić w wielu sklepach z elementami wyposażenia wnętrz. Są uznawane za bardzo nowoczesne oświetlenie, sprzedawane zaś są w bardzo atrakcyjnych cenach. Gdzie lampy sufitowe tuby warto montować? Wiele jest takich miejsc.

Przedpokój

Lampy sufitowe tuby świetnie sprawdzają się w korytarzach domu czy choćby w przedpokoju, Są na tyle delikatne, że pasują do takiego miejsca idealnie. Co ważne, zapewniają silne źródło światła, które nie jest zbytnio rozproszone. Przy pomocy lamp typu tuby można więc pięknie oświetlić cały korytarz. Zakładając je – szczególnie, gdy korytarz jest długi – warto zdecydować się na montaż co najmniej kilku. Nie muszą to być lampy osobne. W sprzedaży są też lampy tuby, łączone specjalnymi szynami. Zakup takich do korytarza polecany jest nie tylko dlatego, że świetnie oświetlą korytarz. Szyna, na której są zamontowane, to bardzo duże udogodnienie, w razie konieczności bowiem takie lampy można po niej przesuwać. W ten sposób – bez względu na długość czy kształt korytarza – można ustawić je tak, by wszystko było oświetlone zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Lampy nad stołem w jadalni

Tego rodzaju lampy sprawdzą się także jako dodatkowe oświetlenie nad stołem w jadalni. Sam stół stoi w kuchni lub salonie, czyli w pomieszczeniach, w których jakieś oświetlenie już jest. Lampy tuby to jednak idealne rozwiązanie, jeśli chcemy doświetlić sam stół, nie zaś całe pomieszczenie. Zakładając takie lampy, możemy mieć pewność, że podczas siedzenia przy stole i spożywania posiłków, nie będzie konieczności oświetlania całego salonu czy całej kuchni. Punktowe oświetlenie samego stołu – bo takie zapewniają lampy tuby – będzie bardzo przyjemne dla oka. Spędzanie czasu przy tak oświetlonym stole będzie po prostu przyjemnością.

Doświetlenie biurka do pracy

W wielu domach znajduje się pomieszczenie przeznaczone przede wszystkim do pracy. Obowiązkowym wręcz elementem wyposażenia takiego miejsca, jest biurko. Lampy tuby mogą stanowić fajne doświetlenie tego miejsca. Odpowiednio zamontowane zapewnią światło padające bezpośrednio na biurko, co zwiększy komfort pracy przy nim, czy choćby korzystania z komputera, który na nim stoi.

Wyspa w kuchni

Lampy takie jak tuby sufitowe są też polecane do doświetlenia wyspy w kuchni, jeśli taka w tym pomieszczeniu jest. Oczywiście w tym przypadku lampy tuby powinny być tak rozmieszczone, by przede wszystkim doświetlały blaty wyspy, nie zaś całość tego miejsca.

To oczywiście tylko kilka przykładów miejsc, w których warto zamontować lampy typu tuby. Możliwości ich wykorzystania jest rzecz jasna o wiele więcej.