Wanny od zawsze kojarzyły się z ogromnym relaksem, komfortem, a także przyjemnością kąpania się w nich. Ostatnimi czasy na rynku pojawiły się jednak wanny wolnostojące, które oprócz wyżej wymienionych zalet, dodały jeszcze niezwykle ładny i atrakcyjny wygląd. Czy faktycznie warto zainwestować w taką wannę i cieszyć się jej zaletami? A może jednak jej wady są zbyt poważne, aby była dobrym wyborem?

Wanny wolnostojące — zalety

Jakie są konkretnie zalety wanny wolnostojącej? Oprócz tych samych zalet, które towarzyszą posiadaniu standardowej wanny do zabudowy, równie istotną sprawą jest oczywiście wygląd wanny. Dzięki temu, że nie jest ona niczym zabudowa i w pełnej krasie stoi na widoku, znacznie poprawia estetyczny odbiór całego pomieszczenia. Powoduje to, że sprawia ono wrażenie eleganckiego, luksusowego i elitarnego. Ogromną zaletą takich wanien jest fakt, że umożliwiają one wchodzenie do nich właściwie z każdej strony. Możliwe jest to dzięki temu, że wanna wolnostojąca może stać nawet i na środku łazienki i nadal będzie się rewelacyjnie prezentowała.

Wanny wolnostojące — wady

Niestety wanny wolnostojące posiadają również niemałe wady. Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, że są to wanny bardzo drogie. Często kosztują nawet o kilkadziesiąt procent więcej niż ich odpowiedniki do zabudowy. Dodatkowo takie wanny wymagają naprawdę dużego pomieszczenia. W przypadku małej łazienki nie tylko nie będą się dobrze prezentowały od strony wizualnej, lecz również nie wykorzysta się ich zalety w postaci dowolnego wchodzenia do niej.