W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na naturalne materiały, dlatego też drewniane półki na ścianę cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Tego typu meble doskonale sprawdzą się nie tylko w dużym domu, ale również w niewielkiej kawalerce. Nowoczesna półka wykonana z wysokiej jakości drewna może w pojedynkę odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych aranżacji wnętrz.

Jakie zalety?

Drewniane półki na ścianę w odróżnieniu od konkurencyjnych regałów są bardzo lekkie. Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom bez problemu można je zamontować w najmniejszej przestrzeni. Olbrzymim atutem jest także konkurencyjna cena oraz szeroki wybór gatunków drewna, dzięki czemu półki pasować będą do nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Odpowiednio zaimpregnowane drewno może pochwalić się także doskonałymi parametrami jeżeli chodzi o wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, promienie słoneczne i wilgoć.

Czym wyróżniają się drewniane półki?

Nowoczesne półki drewniane cenione są nie tylko ze względu na dużą żywotność, ale również za to, że świetnie się prezentują. Naturalne drewno zaskakuje piękną fakturą i niesamowitym kolorem. Godne polecenia są przede wszystkim półki z dębu albo jesionu. Tego typu meble doskonale pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu vintage, loftowym i skandynawskim. W ostatnim czasie bardzo modne są półki na ścianę postarzałe. Retro meble idealnie sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych.

Rodzaj drewna ma znaczenie

Osoby, które mają nieco więcej gotówki do wydania powinny jak najszybciej postawić na półki wykonane z drewna egzotycznego. W renomowanych sklepach meblowych od lat królują przede wszystkim meble dębowe i bukowe, które zachwycają swoją niesamowitą szlachetnością. Nieco tańszym rozwiązaniem są półki sosnowe. Pamiętać należy jednak o tym, że sosna jest dość miękkim materiałem. Sosnowe drewno jest jasne w ciepłej tonacji. Jeżeli chodzi o jasne odcienie z zimniejszej tonacji to warto postawić na jesion. Eleganckie dębowe półki na ścianę mają z kolei dość głęboki i orzechowy odcień.