Drzwi przesuwne wewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością. Ze względu na to, na rynku odnaleźć można szeroką gamę rodzajów i modeli. Wybór może być trudny, dlatego warto zapoznać się z charakterystyką różnych opcji.

Sposób montażu


Ze względu na sposób montowania systemy drzwi przesuwnych podzielić można na naścienne i możliwe do ukrycia wewnątrz ściany. W przypadku pierwszych prowadnice montowane są na zewnątrz, a w przypadku drugich wbudowywane w ścianę lub ściankę działową. Montaż drzwi naściennych jest o wiele mniej skomplikowany. Osoby, które obawiają się, że widoczne prowadnice będą szpeciły ogólny wygląd pomieszczenia, mogą zainwestować w służące ich zakamuflowaniu maskownice, których kolor będzie odpowiadał barwie skrzydła drzwi. Wybór prowadnic dokonywany jest zazwyczaj pomiędzy stalowymi a aluminiowymi. Choć aluminiowe są droższe, są jednak polecane przez użytkowników ze względu na o wiele cichszą pracę.

Tworzywo i ilość elementów


Najpopularniejsze drzwi przesuwne tworzone są z drewna, PVC lu płyt wiórowych. Możliwe jest również wkomponowanie w nie szyb lub wykonanie całości ze szkła hartowanego. Ponadto dostępne są zarówno drzwi jednoskrzydłowe, jak i dwuskrzydłowe. Te ostatnie nadają się do wykorzystania przy łączeniu pokoi i szerokich przejściach.
Ze względu na różnorodność modeli możliwe jest dobranie drzwi rozsuwanych do każdego rodzaju wnętrza. Sprawdzą się zarówno w roli przejścia między pomieszczeniami, jak i zamknięcia szafy wnękowej lub garderoby. Dopasować je można do praktycznie każdego stylu wnętrzarskiego.

Kupisz je w tym sklepie: https://www.golddoor.pl/pl/menu/drzwi/drzwi-przesuwne/drzwi-przesuwne-998.html