Wiele osób kupując łóżko, nie może zdecydować się na konkretny model. Bardzo ważne jest to, aby podjąć decyzję co do materiału, z którego jest wykonane.

Jakie łóżko wybrać?

Jak wiadomo, najchętniej kupowanymi łóżkami są te wykonane z drewna i metalu. Niezależnie od tego, z którego materiału jest stworzone wybrane łóżko, warto zadbać również o wygodny materac. Czemu łóżka metalowe są tak popularne? Wszystko rozpoczyna się jeszcze na etapie projektowania łóżka. Jak wiadomo, metalowe konstrukcje można dowolnie kreować. Takie łóżko składa się z kilku elementów, które kupujący musi sam skręcić. Dla wielu osób może wydawać się to trudnym zadaniem, jednakże większość łóżek to proste konstrukcje, które mogą zostać złożone w maksymalnie godzinę.

Co ważne, kupując takie łóżko, po otwarciu należy dowiedzieć się, czy aby na pewno w zestawie znajdują się wszystkie śrubki i nakrętki. Jest to bardzo ważne, ponieważ od tego zależy powodzenie całej operacji. Łóżko metalowe, które służyć ma w sypialni, powinno być bardzo estetyczne i stabilne. Co ważne, metal niskiej jakości może nie być odporny na wilgoć, co może prowadzić do uszkodzenia konstrukcji łóżka, po tym jak pojawi się na nim rdza. Niezależnie od tego, które łóżko zostanie wybrane, metalowe konstrukcje to świetne alternatywy dla łóżek drewnianych.

Łóżka metalowe – zalety

łóżka metalowe

Wiedząc, z czym wiąże się zakup takiego łóżka, można zastanowić się nad zaletami. Łóżko wykonane z metalu jest po prostu bardzo lekkie, czego nie można powiedzieć o drewnianych konstrukcjach. Co ważne, mimo niższej wagi, będzie miało tę samą nośność jak to wykonane z metalu. Tworząc łóżko drewniane, należy użyć większej ilości materiału, co wiązałoby się również z wyższymi kosztami. Mniejsze zapotrzebowanie na materiał wpływa również na to, że takie łóżka są tańsze. Cena drewna w porównaniu z cenami metalu jest dużo wyższa. Tworzone z metalu meble są dużo tańsze, co silnie związane jest z mniejszym zużyciem materiałów.

Mimo niższej wagi, mniejszego zużycia materiałów i niższej ceny, łóżko metalowe jest dużo bardziej trwałe niż drewniane odpowiedniki. Czemu tak jest? Odpowiedź jest bardzo prosta, do produkcji łóżek metalowych używa się najczęściej stali, czyli bardzo mocnego stopu, z którego tworzone są również inne mocne konstrukcje. Jak wiadomo, porównanie nośności drewna do stali nie ma większego sensu. Stop będzie dużo bardziej wytrzymały.

Ostatnia zaleta jest specyficzna, ale równie ważna. Metalowe łóżko nie będzie skrzypiało. Łóżka wykonane z drewna mają to do siebie, że po tym jak materiał wyschnie, cała konstrukcja zaczyna skrzypieć pod ciężarem osoby, która na nim leży. Jeśli łóżko metalowe skrzypi, to główną przyczyną tego stanu rzeczy może być problem ze źle skręconymi śrubami. Problem ten można zwalczyć, dokręcając te śruby. Niezależnie od tego, które łóżko zostanie wybrane, można być pewnym, że inwestycja w metalową konstrukcję będzie dużo lepszym pomysłem, aniżeli jej drewniany odpowiednik. Warto sięgać po znane i sprawdzone rozwiązania, dzięki którym możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy.