Tapety w stylu retro cieszą się dużym powodzeniem w ostatnim czasie. Dlaczego? Są one niezwykle efektowne, stylowe i pasują do wielu aranżacji pomieszczeń. Klienci bardzo dużo czasu poświęcają na znalezienie modelu, który w 100% będzie spełniał ich oczekiwania. Dlatego też poniżej znajduje się kilka wskazówek, gdzie najlepiej kupić wyjątkowe tapety vintage (i przy tym nie przepłacić).

Sklepy budowlane

Prawie w każdym dużym mieście w Polsce znajduje się przynajmniej kilka sklepów budowlanych, gdzie można krok po kroku urządzić i wyposażyć całe nowe mieszkanie lub dom. W tym miejscu oczywiście nie mogło również zabraknąć tapet, które tak bardzo lubią klienci. Tapeta vintage to raczej asortyment, który przewija się pomiędzy innymi modelami, aczkolwiek ten zwraca na siebie uwagę. Tapety w stylu retro są bowiem niezwykle ozdobne, stąd wiele osób decyduje się na nie, chcąc wprowadzić do pomieszczeń trochę kolorów, wzorów i ciepłego, przytulnego klimatu.

Sklepy internetowe

Producenci tapet, którzy sprzedają swój asortyment przez internet zgodnie twierdzą, że klienci sięgają po wzory retro, ze względu na ich uniwersalność i unikatowy charakter. Ponadto, online często można znaleźć tapetę o różnych rozmiarach, a nawet sklepy „podcinają” ją pod ściśle określone wymagania klienta. Innowacyjnym rozwiązaniem jest stworzenie tapety na zamówienie klienta. Jest to jak najbardziej obecnie możliwe. Klient bowiem sam decyduje jak ma wyglądać tapeta, którą chce zobaczyć we własnych wnętrzach.

Tapeta vintage – hit czy kit?

Dla jednych ściana „ubrana” w tapetę vintage będzie kojarzyć się z typowo babcinym stylem, dla innych to niesamowita podróż do przeszłości, do beztroski i dzieciństwa. Tapety vintage właśnie tak postrzegane są przez klientów. Uważają oni, że nawet jedna ściana we wzory vintage wprowadza ład, harmonię, spokój i typowo rodzinny klimat.