Montaż stolarki okiennej lub drzwiowej, dla osób, które znają się na tym, nie jest większym kłopotem. Okna i drzwi montuje się łatwo pod jednym warunkiem – wtedy, gdy ściany są proste, otwory okienne i drzwiowe równe, a grubość ścian nie jest nietypowa. Niestety to bardzo rzadkie sytuacje. Nawet w miarę nowych blokach z wielkiej płyty, niedbalstwo przy budowaniu, powodowało, że otworom okiennym i drzwiowym daleko jest do idealnych. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zwężanie otworów okiennych lub drzwiowych.

W sytuacji, gdy celem jest zamontowanie mniejszych okien lub drzwi, sprawa jest prosta. Wystarczy przy pomniejszaniu otworów okiennych lub drzwiowych, wyrównać je tak, by montaż okien lub drzwi był bezproblemowy. Jeśli nie panujemy takich prac, chcemy zamontować drzwi lub okna o tej samej wielkości, warto po prostu zastosować ościeżnice regulowane.

Regulacja zdziała cuda.

Ościeżnice regulowane można dzięki opcji regulacji, dopasować do nierównych otworów okiennych i nietypowych grubości ścian. Warto jednak pamiętać, że ościeżnica regulowana czy też futryna regulowana, może mieć różne możliwości regulacji, zawsze więc warto stawiać na takie, które umożliwiają taką regulację, która spełni nasze oczekiwania.

Montaż w regulowanej ościeżnicy.

Montaż okien lub drzwi w regulowanej ościeżnicy nie jest trudny. Po dokonaniu koniecznych regulacji, okna lub drzwi montuje się tak jak w każdej innej ościeżnicy, pamiętając o zachowaniu odpowiednich poziomów i pionów. Warto spróbować wykonać taką pracę samodzielnie.

Futrynę regulowaną kupisz na Golddoor.pl