Wrocław to miasto niezwykłe. I to nie tylko pod względem tamtejszej architektury, sztuki lub zabytków. Niezwykłość tego miasta objawia się również w kontekście profilu mieszkań dostępnych na rynku, a zwłaszcza tych, które charakteryzują się znacznie wyższym standardem.

Willa czy mieszkanie – co wybrać?

Mieszkania willowe we Wrocławiu to dosyć nietypowe zjawisko. Większości osób willa kojarzy się z dość dużym domem o podwyższonym standardzie. W stolicy Dolnego Śląska taki standard można uzyskać już na poziomie zwykłych mieszkań, które – najczęściej – wchodzą w skład jednorodnych osiedli mieszkaniowych. Na co w ramach takiej oferty klient może liczyć?

Osiedle willowe we Wrocławiu – gdzie szukać?

Najpopularniejszym wrocławskim skupiskiem mieszkań willowych jest osiedle willowe na Kowalach. Znajduje się ono co prawda na przedmieściach, ale i tak jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum Wrocławia. Popularne „osiedle kowalskie” jest ukierunkowane przede wszystkim na potrzeby osób, które na co dzień chcą odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Oferta i szczegóły

Mieszkania z ogrodem na Kowalach we Wrocławiu są nieco większe od swych typowych odpowiedników. Powierzchnia tutejszej zabudowy oscyluje w granicach 40 – 110 metrów kwadratowych. Nie brakuje tu też ogrodów, lasów i innych „przydomowych” atrakcji, w tym wielkopowierzchniowych tarasów.

Podsumowując, zabudowa willowa na terenie Wrocławia nie jest zbyt gęsta. Niemniej osoby szukające domów i mieszkań o podwyższonym standardzie, powinny być z niej zadowolone.