Sofa jest najważniejszym meblem w salonie. To od niej zależy styl pokoju dziennego. To właśnie sofa wpływa na charakter wnętrza. Jak sofa skandynawska sprawdzi się we wnętrzach w innym stylu niż skandynawski?

Cechy charakterystyczne

Sofa skandynawska jest meblem, który jest prosty, minimalistyczny i stonowany. Skandynawski design nie lubi wielu ozdobnych detali, wyszukanej formy. Kocha prostotę i minimalizm. I właśnie tak wyglądają kanapy styl skandynawski.

Prosta, skromna i elegancka – to cechy sofy, która idealnie sprawdzi się we wnętrzu w stylu skandynawskim, jak i klasycznym. W stonowanym kolorze sprawi, że pokój dzienny będzie wyglądał elegancko, ale minimalistycznie.

W pokoju dzienny w nowoczesnym stylu będzie eleganckim wyróżnikiem, który odwołuje się do klasycznych, prostych rozwiązań.

Jak zaaranżować salon?

Łóżko skandynawskie może być dopasowane do salonu na zasadzie monochromatycznego zestawienia. Szarość idealnie wpisze się w tradycyjnie zaaranżowany salon. Mocniejsze dodatki kolorystyczne pomogą stworzyć przestrzeń, która będzie elegancka, ale nadal prosta i stonowana.

Kanapy styl skandynawski można również stosować we wnętrzach na zasadzie kontrastu. Mocny, charyzmatyczny kolor sofy zadecyduje o całym wystroju pokoju dziennego. Tak zaaranżowane miejsce wypoczynkowe jest eleganckie, niebanalne i bardzo energetyczne.

Trzeba jednak pamiętać, że sofa w mocnym kolorze zdominuje przestrzeń. Dla takiego mebla idealną bazą kolorystyczną będzie uniwersalna biel, szarości czy delikatne beże, które zrównoważą mocny akcent, jakim jest sofa.

Wybierając łózko skandynawskie do salonu trzeba zastanowić się, czy ma ono być uzupełnieniem stylizacji, czy jej głównym elementem. Prosta forma sofy sprawdzi się zarówno w jednej, jak i drugiej roli. Ważne, by pamiętać, że jest ona niezmiernie ważnym elementem wystroju, który nadaje styl całemu pomieszczeniu.

Więcej: www Birdmeble.pl