Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym relaksujemy się po długim dniu pracy. Na nasz odpoczynek duży wpływ ma światło. Jak oświetlić sypialnię, by była jasna i jednocześnie przytulna?

Jak wybrać żyrandol ścienny?

Jesteśmy przyzwyczajeni, że żyrandol umieszczamy w centralnym punkcie pokoju. Nie jest to jedyne rozwiązanie. Warto zastanowić się nad innymi możliwościami.

kinkiety

Umieszczając żyrandol bliżej łóżka, można zyskać światło, które będzie oświetlało najlepiej najważniejszy punkt sypialni. Trzeba jednak do tej propozycji podchodzić bardzo ostrożnie, gdyż mocne światło nad łóżkiem może okazać się bardzo nieprzyjemne.

Wybierając ten wariant oświetlenia, koniecznie należy skoncentrować się na żyrandolach, które mają tekstylny klosz. Światło będzie miękkie i rozproszone.

Kinkiety – Nastrojowe oświetlenie

Sypialnia bez kinkietów jest smutna. Jest to światło, które pomaga stworzyć przytulne i przyjemne wnętrze, w którym relaks jest prawdziwą przyjemnością.

Wybierając nowoczesne kinkiety na macodesign.eu, warto skoncentrować się na rozwiązaniach, które umożliwiają regulację natężenia światła przy pomocy pilota. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy leżymy w łóżku, a lampy nadal nie zostały zgaszone.

Lampy kinkietowe możemy umieścić nad łóżkiem, ale również w pobliżu toaletki. W nowoczesnych kinkietach, które wybierzemy nad łóżko powinna być możliwość zmiany natężenia światła. Delikatne światło jest idealne do zasypiania. Mocniejsze przyda się, gdy chcemy poczytać przed snem.

Lampy kinkietowe przy toaletce powinny dobrze oświetlać lustro. Nie wskazane jest wybieranie światła zimnego, które zmienia wygląd skóry. Makijaż zrobiony przy takim oświetleniu będzie nienaturalny.