Dywan sznurkowy to rozwiązanie niezwykle popularne i jeden z częstych wyborów jako element wyposażenia wnętrza. Sprawdza się nie tylko wewnątrz pomieszczeń, jako dywan do przedpokoju, kuchni, sypialni, salonu, pokoju dziecięcego. Jest dobrym pomysłem ozdobienia miejsc o większym natężeniu ruchu jak biuro, czy klatka schodowa. Bez obaw można ozdobić nim balkon, werandę, czy taras. Wyważona i naturalna gama kolorystyczna i bogactwo kształtów sprawia, że idealnie wkomponowują się do mieszkań/domów nowoczesnych, jak i tradycyjnych. 

Idealne rozwiązanie dla alergików

Tradycyjne dywany z wysokim runem są szczególnie trudne do odkurzania i prania, jeżeli w mieszkaniu są zwierzęta lub dzieci. Dywany sznurkowe są płaskie i mają ciasny, gruby splot. Tym samym nie dochodzi do nieestetycznego gromadzenia się sierści, włosów, okruchów jedzenia i z czasem brzydkich zapachów. Wyczyszczenie dywanu sznurkowego jest mniej uciążliwe i czasochłonne.

Jest to idealne rozwiązanie dla alergików, gdyż dywan sznurkowy nie stanie się pożywką dla bakterii i roztoczy. Lekkość produktu sprawia, że wystarczy go strzepnąć, aby pozbyć się zanieczyszczeń i nagromadzonego kurzu, brudu. Samo pranie dywanu nie wymaga używania specjalistycznego sprzętu i ponoszenia dodatkowych zbędnych kosztów.

Wysoka odporność

Technologia płaskiego tkania sprawia, że dywan sznurkowy można bez obaw kłaść na zewnątrz, czy w pomieszczeniach narażonych na większy poziom wilgoci, jak łazienka. Materiał jest odporny na odkształcenia. Nie wyblaknie pod wpływem słońca i nie utraci swojego koloru, zaś pranie go nie sprawi problemu.

Już sama czysta woda wystarcza, aby utrzymać materiał w czystości. Jest też wysoce odporny na zniekształcenia i ścieranie. Nie ulega odgnieceniom pod wpływem mebli, jak ciężkie łóżka, stoły, krzesła, komody.