Stoły odgrywają znaczącą rolę i to nie tylko we wnętrzach domu, lecz na zewnątrz w ogrodzie również. Jeżeli warunki pogodowe są sprzyjające, wówczas zasiadamy przy nich zarówno na tarasach, jak i ogrodach. Pozostaje jedynie odpowiedzieć sobie na pytanie zadane w temacie artykułu. Przy stole ogrodowym w dni wiosenne czy letnie spotykają się całe rodziny bądź grupy znajomych. Z tego też powodu kluczową kwestia stał się rozmiar w przypadku tych stołów. Jednakże w praktyce pod uwagę trzeba wziąć znacznie więcej czynników wypływających na naszą decyzję i wtedy zakupić konkretny model.

Podstawowe kwestie

stół ogrodowy

Stół ogrodowy nie powinien odbiegać stylem od reszty ogrodu i jego mebli. Dodatkowo musimy mieć wizję, zanim dokonamy zakupu, gdzie go umieścimy. Jest to szczególnie ważne, ponieważ ogród jest dość specyficznym miejscem. Nie możemy zapominać o materiale wykonania, bo właśnie o wpływa na wygląd stołu czy jego trwałość. Najczęściej widzimy modele wykonane z drewna, plastiku czy rattanu. Każdy z nich inaczej będzie reagował na czynniki atmosferyczne. Jeżeli stół w stanie w miejscu mocno nasłonecznionym, wówczas stoły plastikowe czy metalowe nie będą dobrym rozwiązaniem przez ich łatwe nagrzewanie do wysokich temperatur. Następnie ważne jest ilość dostępnej powierzchni. W małych ogrodach wystarczy okrągły stuł z parą krzeseł. Natomiast, kiedy mamy większe pole do manewru, wtedy możemy zdecydować się na większe stoły z czteroma krzesłami. 

Kształt stołu 

Na całą aranżację wpływa, także kształt samego stołu. Jeśli często będzie ze stołu ogrodowego korzystało małe dziecko, wówczas kształty prostokątne czy kwadratowe całkowicie odpadają. Alternatywą stanie się stół ogrodowy okrągły zwiększający bezpieczeństwo