Altany ogrodowe to popularne rozwiązanie na działkach rekreacyjnych i w przydomowych ogródkach. Zadaszenia chronią użytkowników przed silnymi promieniami słońca i opadami deszczu. Pełne lub częściowe ściany osłaniają również przed podmuchami wiatru. Nie wszyscy jednak decydują się na takie rozwiązania. Popularną opcją są również pawilony do ogrodów. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zalety ogrodowych pawilonów

Pawilon ogrodowy może okazać się dla niektórych osób rozwiązaniem korzystniejszym niż altana. Do jego zalet zalicza się:

  • możliwość ustawienia w dowolnym miejscu
  • łatwy demontaż
  • uniwersalność i łatwe dostosowanie do potrzeb użytkowników.

Montowane na stałe altany doskonale sprawdzają się w ogrodach, w których możliwe jest wyznaczenie miejsca, w którym budowla spełni swoje zadanie niezależnie od warunków pogodowych. Decydując się na takie elementy warto wybierać produkty odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Altany muszą bowiem poradzić sobie z pogodą w okresie zimowym. Składany pawilon bez problemu można umieścić w piwnicy, garażu lub komórce. Dzięki temu nie trzeba obawiać się ewentualnych uszkodzeń.

Czym kierować się przy wyborze akcesorium?

Namioty ogrodowe mogą przybierać wiele różnych form. Poszukując modelu dopasowanego do zapotrzebowania, warto zastanowić się nad tym, jaką dokładnie rolę ma pełnić akcesorium. Pawilon, którego głównym zadaniem będzie ochrona przed słońcem, może składać się tylko z dachu rozpiętego na kilku słupach. Jeżeli namiot ma chronić użytkowników również przed wiatrem i ulewnym deszczem, warto zdecydować się na egzemplarz zaopatrzony w ścianki. Zaleca się wziąć pod uwagę również zakup modeli posiadających moskitierę. Pawilony ogrodowe dopasowane do zapotrzebowania użytkowników z pewnością doskonale spełnią swoje zadanie.

Więcej na Tutumi.pl