Dywany są inspiracją, nie tylko dla tworzących je projektantów i artystów, pracujących nad kompozycją włókien czy odpowiednim ich wzorem. Niekiedy, rzeczy użytkowe, które na co dzień, cieszą nasze oko, mają o wiele ciekawszą historię, niż mogłoby się to nam początkowo wydawać. Bo niby z czym, każdemu z nas w pierwszej kolejności, może kojarzyć się domowy dywan? Szczególnie jak ten, który wybrać możemy z szerokiej kolekcji dywanów, kobierców oraz miękkich wykładzin. 

Ciekawostki o dywanach

Pierwsza nasza myśl, oczywiście kojarzy się ze znaną nam jeszcze z dzieciństwa baśnią, o odważnym i dzielnym Alladynie, jego czarodziejską lampą oraz latającym nad pustynią, magicznym dywanem. Opowieści 1000 i jednej nocy, to przepiękna literacka kanwa, nie tylko dla twórców i artystów, pracujących z materiałem czy tworzywem włókienniczym, ale również praktyczna inspiracja dla każdego z nas. Gdy wracamy do swojego domu lub mieszkania, wyposażonego w ładnie wykonane, lubiane przez nas przedmioty i rzeczy, spokojnie możemy odpłynąć w świat baśni i marzeń. Jak twierdzą naukowcy i badacze tego tematu, pięknie wykonane przedmioty, mają na nas lepszy i bardziej relaksujący wpływ, niż program w telewizji czy film akcji, obejrzany tuż przed snem. Dlaczego więc nie zdecydować się na dywan Triangle, Venus czy okrągły Round Braided?

dywany

Gdzie kupić ciekawe dywany?

Szczególnie jeśli jesteśmy zwolennikami ekologicznych włókien, materiałów i tkanin, które na pewno nie zaszkodzą nam ani naszemu najbliższemu środowisku. Dywany w bogatej i szerokiej ofercie sfmeble, kuszą atrakcyjną, konkurencyjną w stosunku do innych sklepów ceną, dokładnym wykonaniem (nie idealnym, za to zdrowym i ekologicznym), interesującym i przyciągającym uwagę wyglądem oraz kolorami, które z łatwością skomponują się z każdym pomieszczeniem mieszkalnym lub firmowym. Uniwersalność, często jest wartością niczym nie zastąpioną, w obliczu tych, które zwykle niezauważalnie mijają, jak jednodniowy deszcz lub poniedziałkowy dzień, z kolejnego numeru tygodnia, w biurowym kalendarzu.