Trendy w nowoczesnych aranżacjach wnętrz zmieniają się w bardzo szybkim tempie, dlatego też co sezon można znaleźć nowe fronty do szafek kuchennych, które zaskakują swoją niepowtarzalną formą. Nowoczesne fronty szafek kuchennych to inwestycja na lata, dlatego też tym bardziej warto zadbać o to, aby były one wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Specjalne powłoki akrylowe

Nowoczesne fronty szafek kuchennych bardzo często wyposażone są w powłoki akrylowe, które znacząco zwiększają odporność na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Akrylowe powłoki są w chwili obecnej najciekawszą alternatywą, dla konkurencyjnych powłok lakierniczych. Warto wyraźnie zaznaczyć, że akryl nie podlega procesowi utleniania. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że fronty do mebli kuchennych nie będą zmieniać swojej naturalnej barwy z upływem czasu. Dzięki powłokom akrylowym zdecydowanie łatwiej jest dobrać fragmenty na wymianę w celu uzupełnienia zabudowy. Dla wielu osób dużym atutem frontów do szafek kuchennych pokrytych akrylem jest również to, że bardzo szybko można je wyprodukować.

fronty do szafek kuchennych

Kolor ma znaczenie

Aby wybrać odpowiednie fronty do szafek kuchennych z oferty Belmeb, należy zwrócić uwagę również na ich kolor. Do wyboru są oczywiście meble o jasnych kolorach, jak i również ciemne modele. Jeżeli chodzi o nowoczesne wnętrza, to najmodniejsze są ciemne fronty do mebli kuchennych. Jasna kolorystyka mebli od wielu lat zaliczana jest do klasyki. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie możliwe stworzenie przytulnego kącika w danym pomieszczeniu.