Jedną z dobrych inwestycji w wystrój domu jest beżowy dywan wełniany. Takie wełniane dywany na podłodze są ciepłe pod stopami, trwałe i komponują się z każdym stylem wystroju domu. Jako naturalne, odnawialne włókno, które powstrzymuje rozwój bakterii, wełna zawiera lanolinę, która naturalnie odpycha plamy i roztocza.

Niezależnie od tego, czy dom jest w stylu vintage, industrial, rustical, boho, soho czy innym nawet najbardziej egzotycznym, o taki ręcznie tkany perski lub współczesnym beżowy dywan z wełny tkanej maszynowo powinno się odpowiednio dbać.

Zdarzają się zalania i błotniste ślady stóp, ale szybka reakcja to najlepsza rzecz, jaką można zrobić, aby chronić wełniany, beżowy dywan. Aby usunąć wiele innych problemów, należy postępować zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi konkretnych plam. Jest jednak kilka rzeczy, które warto stosować za każdym razem, gdy ma się do czynienia z plamą na wełnianym dywanie:

Nie należy pocierać i wcierać świeżej plamy

Najlepiej natychmiast usunąć wszelkie stałe zabrudzenia tępym brzegiem, takim jak łyżka lub szpatułka, a następnie osuszyć płyny dużą ilością ręczników papierowych. Pocieranie tylko wpycha plamę głębiej we włókna.

Niech błoto wyschnie

Jeśli chodzi o błoto, najlepiej poczekać aż wyschnie na dywanie beżowym zanim się je wyczyści. Zabrudzenia z suchego błota są łatwiejsze do usunięcia za pomocą narzędzia z tępą krawędzią, a także odkurzania kruchych kawałków.

Odplamiacz do plam

Nigdy nie należy wylewać żadnego odplamiacza bezpośrednio na wełniane dywany. Dobrze jest umieść odrobinę środka czyszczącego na białej szmatce i przetestować, aby upewnić się, że nie powoduje przebarwień ani zanikania kolorów na beżowym dywanie. Pomaga to również uniknąć nadmiernej pozostałości odplamiacza we włóknach wełny.

Finezja i delikatność?

Zawsze lepiej jest używać odplamiacza zalecanego do wełnianych dywanów, delikatnego środka czyszczącego lub zwykłego płynu do mycia naczyń i letniej wody.

Unikać wybielacza

Nigdy nie należy stosować wybielacza chlorowego, amoniaku, a nawet wybielacza tlenowego na wełniane dywany beżowe. Te chemikalia mogą uszkodzić wełnę i spowodować przebarwienia lub blaknięcie kolorów.

Dywany beżowe można zakupić na stronie https://sklepeureka.pl/kolory/bezowe-dywany