Szafki nocne do sypialni stanowią element obowiązkowy w tym pomieszczeniu. Korzystamy z nich, żeby odkładać na nie książki, wodę, telefony czy okulary. Jest to również miejsce, gdzie przechowywane są różnego typu przedmioty, które pragniemy ukryć przed wzrokiem gości.  Biorąc pod uwagę multi funkcjonalność takich mebli oraz fakt, iż korzystamy z nich każdego dnia, warto, abyśmy wybrali model, który będzie spełniał swoją funkcję przez liczne lata, a takie są właśnie szafki wykonane z litego drewna. Jakie jeszcze mają one zalety? 

Drewniane szafki nocne — ważna jest wytrzymałość 

Szafki nocne zrobione z litego, naturalnego drewna odznaczają się głównie wytrzymałością. Nie od dzisiaj wiadomo, iż meble drewniane są niezwykle odporne na uszkodzenia o charakterze mechanicznym, zatem mimo długiego użytkowania wyglądają przepięknie przez liczne lata. Na właściwie zabezpieczonej powierzchni drewna nie będą się zatem pojawiały różnego typu uszczerbki czy zarysowania. 

Uniwersalne szafki nocne z drewna bukowego

Szafki nocne bukowe, które dostępne są w sklepach takich jak np. NovoDom, odznaczają się przede wszystkim dużą uniwersalnością, tym bardziej te mające naturalny odcień drewna. Co to właściwie oznacza? Możemy nimi wyposażyć praktycznie każdą sypialnię, bez względu na zastosowany styl aranżacji. Jasne szafki bardzo dobrze wyglądają w pomieszczeniach w stylu klasycznym, rustykalnym czy skandynawskim. Równie dobrze możemy je wkomponować w aranżacje industrialne czy nowoczesne.  

szafki nocne do sypialni

Szafki drewniane w różnych kolorach

Niewątpliwie szafki nocne wykonane z drewna bukowego dostępne są nie tylko w kolorze naturalnym, ale możliwie jest również złożenie zamówienia na modele w innych barwach. Oferowanych jest wiele odcieni, dzięki czemu można jeszcze lepiej dobrać meble do przygotowanej przestrzeni. Możemy wziąć pod uwagę szafki nocne bielone, które wpisują się w rustykalny czy skandynawski styl, ale proponowane są też ciemniejsze kolory, takie jak: wenge, olcha, rustikal, lausane lub gray. 

Nie tylko wiele kolorów, ale również wzorów

Faktem jest, iż odcienie szafek mają ogromne znaczenie, gdyż powinny współgrać z aranżacją pomieszczeń, ale tak samo istotny jest także ich projekt, który ma wpływ na funkcjonalność takich mebli. Dokonując wyboru szafek do sypialni, warto zatem zastanowić się nad tym, jaka wysokość szafek nas interesuje, jak dużo płaskiej powierzchni potrzebujemy, aby na szafce zmieściła się lampa oraz inne przedmioty, które powinniśmy mieć pod ręką. Nie bez znaczenia będzie też obecność szuflad i szafek — zwracajmy uwagę na ich pojemność. 

Szafki nocne z litego drewna z jednej strony są bardzo funkcjonalne, ale z drugiej również niezwykle nowoczesne. W ofercie sklepów meblowych znajdziemy modele klasyczne z szufladami i półkami, ale również meble designerskie, które złożone są z podstawy, blatu i wyłącznie jednej ścianki bocznej. Te ostatnie pasują idealnie do nowoczesnych wnętrz, gdzie klasyka nie jest mile widziana w zakresie wyposażenia.