Drewniane knoty do świec to ciekawa propozycja dla miłośników klimatów rustykalnych i naturalnych dekoracji. Oprócz ciekawego wyglądu mają wiele cech, które mogą być przekonujące dla osób, które na co dzień używają świec z klasycznymi knotami bawełnianymi.

Czym są knoty drewniane do świec?

Są to małe kawałki drewna, które umieszczone są w świecy zamiast tradycyjnych knotów, zazwyczaj knoty drewniane są wykonane z drzewa bukowego, bo mają najbardziej stabilny płomień. Takie drewno poddawane jest specjalnej obróbce w celu uzyskania odpowiedniego kształtu i wielkości.

Jakie są ich zalety?

Do zalet drewnianych knotów do świec niewątpliwie zaliczyć trzeba wygląd. Za sprawą swojej naturalności pasują do różnych stylów aranżacji wnętrz, na pewno zostaną docenione przez większość gości, którzy z zaciekawieniem będą pytać o pochodzenie świec z takim knotem, szczególnie gdy podczas palenia będą wydawać specyficzne skwierczenie, które kojarzyć można z imprez przy ognisku. Jednak podczas zapalania świeczki, większość osób liczy na ciekawe doznania zapachowe, a to jest wielki plus knotów drewnianych, bowiem wydzielają one przyjemny zapach drewna, który wprowadza do wnętrza jeszcze więcej naturalnego klimatu. Niektóre gatunki drewna, z których stworzone są drewniane knoty do świec (https://topwosk.pl/pl/c/Knoty-drewniane/31), mogą również działać odstraszająco na komary.

drewniane knoty do świec

Jak dobrze je wykorzystać?

Świece z drewnianym knotem świetnie sprawdzą się jako nietuzinkowy prezent, który niewątpliwie zostanie doceniony przez obdarowanego. Świece same w sobie są elementem postrzeganym za romantyczny – będą więc pasowały do wystroju podczas randki czy romantycznej kolacji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by świecę z drewnianym knotem postawić w domu jako stały element dekoracji. Za sprawą różnych rodzajów świec z drewnianymi knotami – kazdy znajdzie odpowiedni rozmiar i zapach, aby pasował do miejsca, w którym taka ozdoba będzie stała.

Podsumowując, zaopatrując się w drewniane knoty do świec można liczyć na:

  • Przyjemny zapach drewna.
  • Ciekawy design.
  • Przyjemne dla ucha skwierczenie.
  • Stworzenie ciekawego prezentu
  • Stworzenie romantycznej atmosfery