Poszukując wygodnych i estetycznych elementów wyposażenia salonu wiele osób zastanawia się nad zakupem foteli klubowych. W tej kategorii szczególną popularnością cieszą się modele w stylu retro. Co warto wiedzieć o doborze mebli tego typu i czy w tym sezonie wciąż uważa się je za modne dodatki?

Meble dopasowane do aktualnych trendów

Poszukując wyposażenia do wygodnego salonu warto wybrać akcesoria, które pozwolą na stworzenie modnej aranżacji. Fotele klubowe zakupić można w wielu różnych wersjach. Pojawiają się tu m.in. popularne egzemplarze typu muszelka lub tzw. fotele kubełkowe. Osoby zainteresowane stylem retro z pewnością docenią też siedziska z drewnianymi podłokietnikami. Czy wciąż warto wybierać tego typu wyposażenie?

Aktualne trendy stawiają na tworzenie aranżacji przyjaznych dla domowników. Najważniejsze jest to, aby wystrój pomieszczeń zapewniał przebywającym w nich osobom poczucie bezpieczeństwa. Modne salony powinny skłaniać do odpoczynku i umożliwiać zaznanie relaksu. Miękkie i wygodne fotele w modnych barwach doskonale spełniają te warunki. Tego typu akcesoria doskonale sprawdzą się w mieszkaniach w stylu vintage, glamour, skandynawskim i art déco.

Jak wybrać odpowiednie fotele?

Wśród tapicerowanych foteli klubowych pojawiają się modele pokryte naturalną skórą, zamszem, welurem i wieloma tkaninami. Odpowiednie modele muszą być przede wszystkim dobrane do gustu domowników. Nie należy jednak zapominać o tym, aby były praktyczne. Warto zastanowić się, czy dobrym rozwiązaniem nie będą egzemplarze, z których łatwo ściera się zabrudzenia. Takie meble mogą być modnym i funkcjonalnym wyborem.