Wiele osób dyskutuje, które pomieszczenie jest królestwem każdego mieszkania. Dla jednych jest to kuchnia, dla innych sypialnia, a dla niektórych salon. Nie można się jednak nie zgodzić z tym, że to właśnie w salonie spędzamy najwięcej czasu:

  • oglądamy telewizję,
  • odprężamy się na kanapie,
  • czytamy książki,
  • przyjmujemy tam gości i organizujemy domówki.
    Salon jako pomieszczenie ma wiele zastosowań. Często pełni też funkcję jadalni czy pokoju gościnnego dla znajomych i przyjaciół. Warto jest mieć i zainwestować w funkcjonalny nowoczesny narożnik do salonu.

Nowoczesne narozniki do salonu – przegląd, jakie wybrać

Narożnik w samym zamyśle jest meblem niezwykle funkcjonalnym, który dopełnia każde wnętrze, w którym się znajduje. Oprócz dodania dużej ilości miejsc do siedzenia na imprezach, może być też wyposażony w funkcję spania. Istnieją dwa typy narożników: L-kształtny i U-kształtny. Pierwszy świetnie nadaje się do mniejszych salonów, gdzie nie mamy zbyt wiele przestrzeni do zagospodarowania. Drugi natomiast idealnie sprawdzi się w wielkich salonach, nawet tych połączonych z jadalnią. Zmieści się na nim zdecydowanie więcej osób niż na L-kształtnym.

Styl i wystrój – jak to dopasować?

Modne narożniki do salonu znajdziemy teraz w wielu fasonach, ale także w rozmaitych kolorach. Obecnie często znajdziemy inspirację w czasopismach o wystroju wnętrz, gdzie nie może zabraknąć takie nowoczesnego narożnika do salonu, ponieważ jest on głównym akcentem kolorystycznym – wejdź. Wtedy całe wnętrze jest osadzone w łagodnej stonowanej kolorystyce na przykład mieszanki szarości z bielą, a na środku salonu stawiamy elegancki, modny czerwony lub bordowy narożnik. Dodatkowo możemy okryć go narzutami, kocami i poduszkami, które jeszcze bardziej podbiją jego wyróżnienie się na tle całego pomieszczenia.