Dobra organizacja w kuchni ułatwia gotowanie oraz sprawia, że pomieszczenie wygląda schludnie. Nie da się tego osiągnąć bez zaopatrzenia się w pojemniki do przechowywania żywności. Pudełka na jedzenie spełniają praktyczne funkcje, jak również odpowiednio dobrane, mogą stanowić dekoracji kuchni. Podpowiadamy jak wybrać funkcjonalne pojemniki kuchenne.

Pojemniki kuchenne – materiał

Przy wyborze pojemników do przechowywania żywności należy zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Powinny nie tylko cieszyć oko, ale również odznaczać się trwałością oraz spełniać normy pozwalające na trzymanie w nich jedzenia. Przed zakupem pojemników na żywność warto się zastanowić, ile pojemników jest nam potrzebne, jakiej powinny być wielkości i co będziemy w nich przechowywać. Materiał, z którego będą wykonane wybrane przez nas pojemniki kuchenne należy dostosować do rodzaju żywności, jaki ma się w nich zaleźć.

Rodzaje pojemników do przechowania żywności

Pojemniki szklane

Jedne z najczęściej kupowanych pojemników na żywność, które mogą stanowić piękną dekorację kuchni. Można w nich przechowywać jedzenie zarówno w temperaturze pokojowej, lodówce, jak i w zamrażalce. Pokrywka takiego pojemnika powinna być szczelna, aby uniemożliwić przedostawanie się powietrza do środka.

pojemniki kuchenne

Pojemniki ceramiczne

Najstarsze i dla wielu najpiękniejsze pojemniki kuchenne wykonane są z ceramiki. Wyróżniają się niecodziennymi zdobieniami i ciekawymi kształtami. Żywność przetrzymywana w ceramicznych pojemnikach pozostaje świeża przez długi czas.

Pojemniki plastikowe

Cieszące się największą popularnością pojemniki do przechowywania żywności. Można je znaleźć w praktycznie każdy sklepie w wielu rozmiarach i kształtach. Przy ich zakupie należy zwrócić szczególną uwagę czy tworzywo sztuczne, z którego są wykonane, spełnia normy pozwalające na trzymanie w nim żywności.

Pojemniki metalowe

Często pięknie zdobione, odporna na uszkodzenia, idealne do przechowywania produktów sypkich, takich jak kawa lub mąka. Nie zawierają szkodliwych związków chemicznych, które mogłyby przenikać do jedzenia.