Akumulatorowa szlifierka kątowa może mieć identyczną moc jak narzędzie sieciowe. Jednak to wersja na baterie jest wygodniejsza i bezpieczniejsza, szczególnie w rękach początkującego użytkownika. Nie zawsze jednak sprawdza się w przypadku dłuższej pracy.

Warto zatem dokładnie zapoznać się z jej parametrami i dopasować do rodzaju wykonywanej pracy i własnych potrzeb. Specjaliści zgodnie twierdzą, że jest idealna do krótszych prac, które odbywają się z dala od źródła zasilania, a jednocześnie pozostaje bardzo poręczna i wygodna.

Szlifierka kątowa na baterie do okazjonalnego użytku?

Planując zakup szlifierki kątowej przeznaczonej do wykonywania drobnych prac, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej budowę. Szlifierka kątowa na baterie do okazjonalnego użytku powinna być lekka, mała i poręczna. W porównaniu do dużego modelu bez problemu mieści się w ciasnych przestrzeniach, co umożliwia wygodne nią manewrowanie.

kątówka milwaukee

Równie ważne jest bezpieczeństwo użytkowania szlifierki kątowej, na który wpływają elementy takie jak: odrzut podczas uruchamiania narzędzia lub jego brak możliwy dzięki funkcji płynnego startu, obecność elektronicznego sprzęgła czy elektroniczny hamulec.

Na co zwrócić uwagę przed wyborem szlifierki kątowej?

Wybierając szlifierką kątową, należy zwrócić uwagę na jej istotne parametry techniczne, w tym takie jak:

  • włącznik: najbardziej standardowy jest włącznik suwakowy z blokadą. Dostępne są narzędzia z dwiema wersjami włączników – suwakowym albo łopatkowym,
  • beznarzędziowe przestawianie osłony,
  • rodzaj mocowania tarczy tnącej/szlifierskiej (beznarzędziowy lub za pomocą specjalnego klucza z dwoma pinami),
  • rozmiar, kształt rękojeści,
  • kufer na narzędzie: w skrzynce można wygodnie przechowywać zapasowe tarcze, klucz do wymiany tarcz, a także opcjonalnie baterie i ładowarkę.