Łazienka to miejsce przede wszystkim, które powinno świecić czystością i być bezpieczne. Oba te kryteria może spełnić płaski brodzik, gdyż łatwo go wyczyścić i do niego wejść.

Czemu brodziki prysznicowe sprawiają ludziom kłopoty?

brodzik-prysznicowy-akrylowy-rea

Jest kilka przyczyn, a najważniejsze to:
• fakt, że można sobie przez nie zrobić prawdziwą krzywdę, potykając się o ich próg.
• są trudne w czyszczeniu.
• drzwi od kabiny prysznicowej lubią się zacinać lub spadać z zawiasów. Trzeba się nieźle namęczyć, żeby przymocować je na miejsce z powrotem.
• kabiny prysznicowe zwykle zachodzą parą i osadza się na ich powierzchni kamień i osad. Jego usunięcie zajmuje trochę czasu.
• prysznicowe brodziki mają także tendencję do matowienia, więc należy je od czasu do czasu przemyć środkami nabłyszczającymi.

To dlaczego ludzie w ogóle decydują się na zakup brodzików prysznicowych?

Po pierwsze, bo zajmują w łazience znacznie mniej miejsca niż wanna. Są też od niej ładniejsze i bardziej funkcjonalne. Ponadto w trakcie kąpieli w nich zużywa się przecież znacznie mniej wody, a to spora oszczędność dla domowego budżetu. Poza tym brodzik płaski nie narobi tyle szkód, co wanna, gdy wypłynie z niego woda. Część i tak trafi przecież do odpływu. Przez co łazienka będzie mniej zalana. Poza tym do płaskiego brodzika można wstawić mały taboret i nie trzeba zażywać kąpieli wyłącznie na stojąco.

A jakie zalety ma niski brodzik?

Po pierwsze można z niego wychodzić i wchodzić bez obaw, iż zdarzy się nieszczęśliwy wypadek. Poza tym nie trzeba wysoko podnosić nóg, a to w pewnym sensie oszczędność energii. Łatwiej wejść do niskiego brodzika dwóm osobom, bo jest więcej miejsca. To ma znaczenie, gdy jedna musi pomagać drugiej w zachowaniu codziennej higieny osobistej. Wreszcie ów brodzik to miejsce, gdzie nie należy się obawiać o klaustrofobie. Jakby co, to można szybko go opuścić.