Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. To miejsce odpoczynku i regeneracji, w którym każdy powinien umieć się zrelaksować. Niestety, wiele osób popełnia sporo błędów podczas aranżacji swojego pokoju do spania. Warto sprawdzić, jakimi zasadami należy się kierować, projektując sypialnię – w jakich kolorach ją urządzić, a także jaki materac z pianką elastyczną kupić.

3 najczęstsze błędy w aranżacji sypialni:

materac termoelastyczny
  1. Intensywne kolory

Wprowadzenie akcentów kolorystycznych do sypialni to nic złego. Owszem, można do neutralnego beżu dać nieco błękitnych dodatków, które ukoją zmysły przed zaśnięciem. Jednak intensywnie czerwona czy rażąco żółta ściana na przeciwko łóżka, to naprawdę kiepski pomysł. Znacznie lepiej stawiać na kolory natury, które wyciszą nas przed spaniem lepiej niż duża szklanka melisy.

  1. Przeładowanie elektroniką

Duża część osób jest świadoma tego, że stymulacja mózgu przed zaśnięciem w postaci oglądania filmów kryminalnych czy wiadomości to nie najlepszy pomysł. Ogólnie, lepiej nie wstawiać do sypialni telewizora. Najlepiej również zrezygnować z radia i innych sprzętów elektronicznych. Na stoliku nocnym, tuż przy łóżku może leżeć budzik, czy ewentualnie telefon komórkowy, który ma nas obudzić rano swoim alarmem.

  1. Niewygodne posłanie

Inwestycja w dobry materac z pianką termoelastyczną to niemały wydatek. Jednak, biorąc pod uwagę ilość zbędnych wydatków, jakie generuje każdy z nas codziennie, może lepiej odłożyć przez jakiś czas fundusze i uzbierać na naprawdę dobry materac memory? Dobrze dopasowane materace z pamięcią kształtu owszem, są kosztowne, jednak służą one naszemu zdrowy, zapewniając komfortowy sen i regenerację całego organizmu. To koszt, który warto ponieść w ramach inwestycji w nasz zdrowy kręgosłup i wypoczęty umysł na długie lata.