Wnętrze odstraszające pustymi ścianami nie zachęca do spędzania w nim czasu, nie daje komfortu psychicznego i mobilizuje do zapraszania gości. Odpowiednia aranżacja ścian pozwoli na nadanie przytulnej głębi pomieszczenia. 

Siła czerni i bieli

Bardzo modnymi dekoracjami stały się obrazy czarno białe, które są szczególnie popularne wśród miłośników prostoty i elegancji. Takie monochromatyczne barwy rozwiązują też problem bezimiennych ścian w pomieszczeniach, które są przesycone kolorami. Czerń i biel świetnie równoważą ze sobą kolory, wyciszając te zbyt intensywne i dopasowując się do każdej barwy, dzięki swojej uniwersalności. 

Idealne obrazy czarno białe

Wśród obrazów czarno białych bardzo stylowo i gustownie prezentują się klasyczne obrazy, ale można się również zdecydować na bardziej nowoczesne rozwiązania jak obrazy cyfrowe, strukturowe czy wielowymiarowe. Coraz większą popularnością cieszą się obrazy 3D z efektem iluzji optycznych, jest to połączenie bardzo nieoczywistego i oryginalnego rozwiązania z praktycznym odprężającym wpływem na umysł i gustownym sposobem powiększenia wnętrza. 

Czasami może się zdarzyć, że w harmonijnym pomieszczeniu jest jeden element, który się wyróżnia. Bardzo szykownie można go podkreślić i spoić z resztą aranżacji poprzez wybranie obrazu czarno białego z jednym intensywnym kolorem akcentującym strategiczna część obrazu. 

Idealne miejsce

Obrazy czarno białe od dawna są hitem klasycznej elegancji i szyku, która pasuje dosłownie wszędzie. Szczególnie jednak są zalecane w gabinetach, gdzie dodają wnętrzu profesjonalizmu i powagi. Monochromatyczność bardzo dobrze się prezentuje w sypialni nad łóżkiem. Duża fototapeta złagodzi natłok kolorów i wpłynie odprężająco na umysł.