Stanowisko pracy – zarówno to znajdujące się w firmie, jak i domowe biuro, które posiada wiele osób – powinno charakteryzować się ergonomią, a także sporą ilością miejsca do pracy. Na powierzchni roboczej, którą najczęściej jest biurko, powinien panować porządek i ład. Ten pomaga wprowadzić między innymi lampa biurowa LED, która wyposażona będzie w dodatkowe funkcje.

Lampy idące z duchem czasu

W dzisiejszych czasach wiele przedmiotów wyposażonych jest w funkcje, które pierwotnie się w ogóle z nimi nie kojarzyły. Konsumenci cenią sobie bowiem wygodę, a także ilość miejsca, które można zaoszczędzić dzięki wzbogacaniu urządzeń o funkcje przypisane innym sprzętom.

Lampy biurowe LED nie są tutaj wyjątkiem, a wiele z nich posiada zestaw dodatkowych funkcji, które służą nie tylko rozrywce, ale także i pozytywnie wpływają na komfort i ergonomię pracy.

Wiele osób bardzo docenia modele z wyświetlaczami, na których pojawiają się informacje o godzinie i pogodzie. Bardzo ceniona jest też funkcja budzika. Coraz popularniejsze stają się też lampy biurowe, które posiadają wbudowany głośnik – czasami nawet bardzo dobrej jakości.

Funkcjonalność ta jest idealna dla osób, które pracują na komputerze z aplikacjami, w których ważny jest dźwięk, a nie chcą, by miejsce na biurku było zajmowane przez zestaw głośnikowy, zwłaszcza że prawie każdy posiada dziś zestawy multimedialne w salonie, bądź w innym miejscu w mieszkaniu. Według wielu osób biurko powinno służyć jedynie pracy i nie ma na nim sensu umieszczanie sprzętu przeznaczonego do rozrywki.

Łączność z telefonem i komputerem oraz personalizacja

Coraz więcej lamp biurowych umożliwia też sparowanie ich z komputerem bądź smartfonem. Lampy takie pełnią dodatkową funkcję rozrywkowym nie tylko oświetlając powierzchnię standardowym kolorem światła, ale też zmieniając jego barwy. Do tego posiadają wbudowany wspomniany już głośnik, a w przypadku posiadania wyświetlacza, umożliwiają wyświetlanie większej ilości informacji, niż tylko te najbardziej podstawowe, do których należy godzina i stan pogody.

Takie lampki nie zawsze spotykają się jednak z aprobatą części użytkowników, którzy wolą bardziej tradycyjne podejście i o ile są w stanie zaakceptować lampę z głośnikiem idea jej sterowania z poziomu telefonu lub komputera nią jest już atrakcyjna, a takie dodatkowe elementy mogą rozpraszać, stanowiąc negatywny czynnik w przypadku używania lampy do pracy.

Kupując więc lampę LED, warto rozważyć zakup takiej, która będzie oferowała więcej funkcjonalności, zwłaszcza że ceny takich wielofunkcyjnych lamp zaczynają się od naprawdę przystępnego poziomu.