Wybór odpowiednich baterii łazienkowych to wyjątkowo istotna decyzja. Elementy z tej kategorii będą miały wpływ zarówno na wygląd, jak i funkcjonalność pomieszczenia. Wiele osób zastanawia się nad tym, na co zwrócić uwagę poszukując takich akcesoriów. Wyboru warto dokonać już na wczesnym etapie remontu. O czym należy pamiętać, aby baterie łazienkowe okazały się korzystnym wyborem?

Rodzaje funkcjonalnych baterii

Poszukując odpowiednich akcesoriów należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dobranie ich do wnętrza i wyposażenia. Kran łazienkowy powinien posiadać wielkość dopasowaną do wymiarów umywalki. Ważna jest tutaj również wysokość, na jakiej go zamontowano. Zbyt duża i wysoko osadzona wylewka mogłaby powodować zachlapania poza granicami zlewu.

Bateria do wanny musi umożliwiać komfortowe branie kąpieli. Podczas remontu warto rozważyć, jaki rodzaj baterii zostanie wykorzystany w łazience. Pojawiają się tu bowiem:

  • modele naścienne i podtynkowe
  • baterie nawannowe
  • samodzielne akcesoria stojące.

Od rodzaju baterii zależy często, jak powinna zostać poprowadzona instalacja.

Na jakie rozwiązania warto się zdecydować?

Wśród wyjątkowo korzystnych rozwiązań wymieniane są gotowe zestawy baterii łazienkowych. Skompletowane akcesoria w takim samym stylu pozwolą uniknąć aranżacyjnego niedopasowania. Warto pamiętać o tym, że wiele akcesoriów z tej kategorii może posiadać dodatkowe, praktyczne funkcje. Ciekawym rozwiązaniem z pewnością okażą się modele z termostatem, które zapewniają pozyskiwanie wody o ustawionej wcześniej temperaturze.

Możliwy jest również zakup baterii z perlatorem, który napowietrza strumień i chroni przed zbyt dużym zużyciem wody. Zestawy baterii do umywalek, wanien i bidetów mogą być dopasowane do wielu modnych stylów wnętrzarskich. Bogaty wybór umożliwia odnalezienie akcesoriów do każdej łazienki.