Te modele są przede wszystkim niezwykle funkcjonalne i designerskie. Ze względu na te cechy mnóstwo osób decyduje się na ich zastosowane w swoich wnętrzach. W związku z tym, iż w dobrych sklepach można znaleźć drzwi przesuwne podwójne oraz naścienne – bez problemu dopasuje się je zarówno do niewielkich kawalerek i mieszkań, jak i do dużych i przestrzennych domów i biur. W wielu miejscach oddzielają one przestrzeń, co także świetnie wygląda.

Drzwi, które są z roku na rok coraz bardziej popularne

Drzwi przesuwne powoli wypierają drzwi tradycyjne. Zachwycają się nimi przede wszystkim właściciele mieszkań i domów urządzonych w bardzo nowoczesnych stylu. Ten asortyment bowiem może idealnie współgrać z modnym, designerskim wnętrzem. Plusem takiego rozwiązania jest również to, że zajmują one niewiele miejsca i tak naprawdę nie trzeba myśleć o tym, jak będą się otwierać i zamykać oraz gdzie będzie znajdowało się otwarte skrzydło. Drzwi przesuwne bowiem opierają się na ścianie, tym samym każdy, kto się na nie zdecyduje oszczędza sporo miejsca na swoim metrażu. Przykładowe modele można znaleźć na stronie GoldDoor.pl.

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne do pokoju – ciekawy dodatek aranżacyjny

Producenci drzwi przesuwnych z roku na rok starają się zaskoczyć klientów coraz to nowszymi i ciekawszymi modelami, które doskonale wpisują się w obecne trendy wnętrzarskie. Tego typu asortyment świetnie więc pasuje do stylu skandynawskiego, boho, rustykalnego, glamour, angielskiego, nowojorskiego oraz klasycznego. Bez problemu można dobrać takie drzwi do innych elementów znajdujących się we wnętrzu. Drzwi przesuwne do pokoju szklane, drewniane, metalowe – doskonale będą pasować do mebli, lamp oraz dekoracji, które są w podobnym klimacie.