Odpowiednio dobrane wyposażenie i akcesoria mają istotny wpływ na funkcjonalność i estetykę wnętrza. Wybierając uchwyty do mebli kuchennych retro należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Dotyczą one zarówno wyglądu, jak i łatwości użytkowania. O czym powinno się pamiętać?

Jakie uchwyty do mebli kuchennych retro?

Poszukując właściwych elementów wiele osób zastanawia się nad tym, jakie przedmioty sprawdzą się w danym wnętrzu. Bardzo istotne jest tutaj dopasowanie wyglądu uchwytów do frontów szafek i ogólnej stylistyki. Wśród modeli często stosowanych w tym stylu można odnaleźć zdobione uchwyty do mebli kuchennych retro porcelanowe oraz wykonane z różnych stopów metali tzw. muszelki. Te ostatnie posiadają formę połówki kopuły, a chcąc otworzyć szafkę należy złapać za uchwyt od spodu.

uchwyty do mebli kuchennych retro

Uchwyty meblowe – estetyka i funkcjonalność

Urządzając mieszkanie w stylu retro należy też przemyśleć, do jakiego okresu w dziejach wnętrze będzie nawiązywało. Nie trzeba oczywiście posługiwać się konkretnymi datami. Ważne jest jednak, aby wszystkie elementy tworzyły spójną aranżację. Wśród uchwytów porcelanowych pojawiają się też gałki do mebli retro. Można na nich dojrzeć ozdobne, kwiatowe motywy. Gałki bywają też wykonane z innych materiałów.

W wielu wnętrzach sprawdzą się zestawy uchwytów do mebli retro wykonane z metalu. Mogą przybierać różne kształty i kolory. Poszukując uchwytów do mebli kuchennych retro należy zwrócić uwagę na łatwość użytkowania. Ważne jest to, aby były solidne i wygodne w obsłudze. Powinno też łatwo się je czyścić. Wybierając trwałe i modne elementy można stworzyć atrakcyjną aranżację.