Motyw morski jest od lat niezwykle popularny i bardzo lubiany przez znaczną część społeczeństwa. Oczywiście motyw ten obecny zarówno w obrazach jak i w akcesoriach nie był stały, lecz ulegał pewnym przemianom. Jednak należy on do klasyki przy urządzaniu wnętrza mieszkania.

Motyw morza

Tak jak motywy związane z morzem są modne bez przerwy od lat w ubraniach, jak też motywy morskie są popularne w aranżacji wnętrz. Obrazy morze na ścianę przywołują piękne wspomnienia i dają nadzieję na przeżycie fantastycznych wakacji nad morzem. Morze zresztą od zawsze przywodzi na myśl wakacyjne szaleństwa nad wodą. Wyjazd nad morze jest dla wielu nieodłączną częścią wakacji i sprawia, że ludzie przez znaczą część roku czekają na swoje wymarzone wakacje na plaży i nad morzem. Patrzenie na taki obrazek w salonie, kuchni czy pokoju dziecięcym może dodać sporo energii i wlać w serce pozytywny nastrój.

Sztuka skrada serca

Dobierając obrazy do mieszkania trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • styl w jakim mieszkanie jest urządzone
  • preferowaną wielkość obrazu
  • sposób wykonania obrazu.

Niektórzy preferują po prostu fotografie w szklanych ramkach, inni obrazy namalowane akwarelami, jeszcze inni uznają tylko rysunki, a pozostali kochają nowoczesne wariancje graficzne stworzone przez komputer, przy małym udziale człowieka. Ktoś powie, że tylko obrazy namalowane pieczołowicie przez malarza w pracowni spełniają warunki prawdziwego obrazu. Dziś jednak w sztuce panuje pełna dowolność stąd obraz morze plaża wykonany w dowolnym stylu i dowolną techniką jest świetnym urozmaiceniem i dodatkiem w domu, w którym skradł serca domowników.

Obraz morze bałtyckie przywołuje piękne wakacyjne wspomnienia z wakacji nad polskim morzem, które być może wkrótce się powtórzą. Warto o tym pomyśleć i już dziś zaplanować kolejny urlop lub przywołać morze do domu – https://wallcolors.pl/51-obrazy-na-plotnie .