Czym jest styl tropikalny? Najłatwiej tłumacząc, styl tropikalny jest inspiracją egzotycznej natury. Można go wypatrzeć zarówno w żywych kolorach, jak i wzorach czy motywach. Przeważnie występuje w intensywnych i soczystych kolorach – żółć, pomarańcz, zieleń czy turkus. Kluczową rolę odgrywają także obrazy liści tropikalnych i kwiatów na płótnie – jest to absolutny hit bardzo często używany też w innych dodatkach w pomieszczeniu.

Barwne ściany jak pióra papugi!

Tego typu styl wyróżniają głównie żywe kolory. Nie warto się obawiać łączenia intensywnych barw. W przypadku chociażby zieleni idealnie do niej pasuje fuksja, żółć, czy też pomarańcz. Warto pamiętać o tym, aby głównie inspirować się naturą. Tutaj też ważną rolę pełnią dodatki – drewniane ramki, ozdobne obrazy kwiaty na płótnie, muszle, obraz tropikalny czy łupiny kokosów. Dodatkowym plusem takich dodatków jest to, że są naprawdę tanie. Chociażby muszelki można uzbierać na plaży podczas wakacji nad morzem.

Jakie dodatki?

W tych czasach bez najmniejszego kłopotu można wyszukać ciekawe i oryginalne dodatki, na przykład obraz liście tropikalne, palmy, zdjęcia flamingów pomagają w bardzo dużym stopniu pomóc ożywić każdy domowy kąt. Dekorując pomieszczenie w obrazy tropikalne, nie warto się ograniczać tylko i wyłącznie do ozdób ściennych. Jednym z tego typu propozycji jest np. kolorowe obrusy, ozdobne poduszki czy drewniane figurki. Egzotyczne może być także oświetlenie w Twoim domu. Wyróżniające się egzotyką mogą być także lampy ozdobione wizerunkami ptaków czy też liśćmi – monstery, dzięki czemu wnętrze jest bardziej radosne. Można także skorzystać z lamp naftowych czy lampionów. Zapewni to tajemniczy, a zarazem egzotyczny klimat wieczorem w sypialni. Główna zasada to nie bać się łączyć ze sobą wzorów. Kiedy wzór pojawi się w danym pomieszczeniu, sprawi to spójność oraz harmonię pomieszczenia.