Czym jest styl tropikalny? Najłatwiej tłumacząc, styl tropikalny jest inspiracją egzotycznej natury. Można go wypatrzeć zarówno w żywych kolorach, jak i wzorach czy motywach. Przeważnie występuje w intensywnych i soczystych kolorach – żółć, pomarańcz, zieleń czy turkus. Kluczową rolę odgrywają także obrazy liści tropikalnych i kwiatów na płótnie – jest to absolutny hit bardzo często używany też w innych dodatkach w pomieszczeniu.

Barwne ściany jak pióra papugi!

Tego typu styl wyróżniają głównie żywe kolory. Nie warto się obawiać łączenia intensywnych barw. W przypadku chociażby zieleni idealnie do niej pasuje fuksja, żółć, czy też pomarańcz. Warto pamiętać o tym, aby głównie inspirować się naturą. Tutaj też ważną rolę pełnią dodatki – drewniane ramki, ozdobne obrazy kwiaty na płótnie, muszle, obraz tropikalny czy łupiny kokosów – website. Dodatkowym plusem takich dodatków jest to, że są naprawdę tanie. Chociażby muszelki można uzbierać na plaży podczas wakacji nad morzem.

Jakie dodatki?

W tych czasach bez najmniejszego kłopotu można wyszukać ciekawe i oryginalne dodatki, na przykład obraz liście tropikalne, palmy, zdjęcia flamingów pomagają w bardzo dużym stopniu pomóc ożywić każdy domowy kąt. Dekorując pomieszczenie w obrazy tropikalne, nie warto się ograniczać tylko i wyłącznie do ozdób ściennych. Jednym z tego typu propozycji jest np. kolorowe obrusy, ozdobne poduszki czy drewniane figurki. Egzotyczne może być także oświetlenie w Twoim domu. Wyróżniające się egzotyką mogą być także lampy ozdobione wizerunkami ptaków czy też liśćmi – monstery, dzięki czemu wnętrze jest bardziej radosne. Można także skorzystać z lamp naftowych czy lampionów. Zapewni to tajemniczy, a zarazem egzotyczny klimat wieczorem w sypialni. Główna zasada to nie bać się łączyć ze sobą wzorów. Kiedy wzór pojawi się w danym pomieszczeniu, sprawi to spójność oraz harmonię pomieszczenia.