Lustra dekoracyjne sprawdzają się nie tylko w aranżacji przedpokoju czy salonu. Świetnie wyglądają również w sypialni, gdzie rozjaśniają i optycznie powiększają przestrzeń. Gdzie w sypialni można powiesić interesujące lustro?

Nad łóżkiem

Lustra dekoracyjne, które znajdą się nad łóżkiem, zastąpią obraz, grafikę czy zdjęcia, które są częstymi dekoracjami wykorzystywanymi na ściany.

Wybierając lustro na całą szerokość łóżka uzyskamy efekt większej sypialni. Warto również wykorzystać światło do dekoracji. Można umieścić kinkiety symetrycznie po obu stronach lustra. Ciekawie będzie również wyglądało lustro oświetlone z góry.

Nad komodą czy toaletką?

W większej sypialni, do której można wstawić komodę, warto powiesić lustro dekoracyjne nad szafką.

Okrągłe lustro z kryształowymi promieniami będzie wyglądało świetnie w sypialni glamour. Proste, metalowe oprawy są idealne do sypialni industrialnej, a drewniane do skandynawskiej lub rustykalnej.

W sypialniach, gdzie króluje toaletka lustro będzie niezbędne, by wykonać makijaż lub zadbać o wieczorne czynności pielęgnacyjne. Koniecznie musi być dobrze oświetlone, by makijaż wychodził prawidłowo. Kinkiety powinny znaleźć się symetrycznie po obu stronach lustra lub nad nim tak, by nie rzucały cienia na twarz.

Do niewielkiego pokoju

Nasze sypialnie często są dużo mniejsze niż byśmy sobie tego życzyli. Nie znaczy to, że nie mogą być eleganckie i funkcjonalne jednocześnie. Lustra dekoracyjne w niewielkiej sypialni mają ogromne znaczenie. Mogą optycznie powiększyć pomieszczenie.

Warto zastanowić się nad umieszczeniem luster na całej ścianie. Do takiej aranżacji idealne będą frezowane lustra dekoracyjne, które przykleimy na ścianie. Wielkość oraz ilość luster można dobrać samodzielnie. Lustra klejone są łatwe w montażu, więc każdy jest w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Kolejnym pomysłem jest umieszczenie luster na drzwiach szafy. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne w sypialniach, w których nie ma wolnych ścian. Szafa stojąca naprzeciwko okna dodatkowo będzie odbijała słońce, które rozjaśni sypialnię.