Salon to miejsce, które powinno tętnić życiem. To w nim właśnie gromadzi się cała rodzina w długie zimowe wieczory. Tam również podejmuje się gości. Pomieszczenie powinno zatem być urządzone elegancko i z pomysłem. Typowe wyposażenie salonu stanowi wygodna kanapa z ławą, przy której można napić się kawy lub zjeść posiłek. W salonie często spotyka się również fotele. Jaki mebel do siedzenia jest najlepszy?

Klasyczny fotel salonowy

Moda wraca i dotyczy to absolutnie każdej dziedziny, także aranżacji wnętrz. Dlatego też coraz częściej urządza się wnętrza w tradycyjnym stylu. Proste fotele z minionej epoki przygotowywane są obecnie w nowych odsłonach i robią oszałamiające wrażenie. Popularne są fotele vintage ze sklepu meblostrefa, które bazowały na nieskomplikowanej konstrukcji. Siedzisko i oparcie w kształcie prostokątów nie były wymyśle ani szczególnie oryginalne, ale zapewniały stabilną postawę ciała dzięki temu, że były ułożone prostopadle do siebie. Nóżki foteli zazwyczaj miały kształt trójkątnego stojaka. Obecnie fotele retro wracają do łask. Stary mebel przerobiony na siedzisko z modnym deseniem tworzy zgrabny i nowoczesny fotel do salonu we współczesnym domu.

Nowoczesny fotel typu uszak

Sławne uszaki to jedne z najbardziej pożądanych mebli salonowych ostatnich sezonów. Są to fotele na niskich nóżkach i z przedłużanymi oparciami rozszerzanymi ku górze, a także z wysokimi podłokietnikami. Występują w najróżniejszych kolorach, a ich powierzchnię często zdobią pikowania. Uszak może stać na czterech nogach lub na jednej grubszej obrotowej łapce. Są to bardzo komfortowe siedziska, więc zapewniają nie tylko optymalną postawę podczas siedzenia, ale także podczas poobiedniej drzemki w fotelu.

Siedzisko do salonu zamiast typowego fotela

W innowacyjnych salonach o niewielkim metrażu rezygnuje się często ze standardowych mebli na rzecz pluszowych lub skórzanych siedzisk. Mają one nieregularne kształty. Można na nich zarówno siedzieć, jak i leżeć, a także łatwo je przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia. Korzystanie z takich siedzisk to frajda nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.