Pokój dziecka ma ograniczoną przestrzeń. Gdy takie pomieszczenie musi dzielić rodzeństwo, pojawia się pytanie, co wybrać, żeby dzieci czuły się tam dobrze, miały przestrzeń zarówno do zabawy, nauki czy do odpoczynku. Największym obszarem zainteresowań rodziców jest zawsze strefa sypialniana. W pokoju nie może zabraknąć odpowiednich, dostosowanych do potrzeb dzieci łóżek. Często nie ma na tyle wolnej przestrzeni, żeby można było pomyśleć o tradycyjnym rozwiązaniu, dużo lepszym pomysłem będą łóżka piętrowe 90×200.

Czy inwestycja w łóżko piętrowe to dobry pomysł?


Inwestując w odpowiedni rozmiar łóżka, można liczyć na to, że taki element wyposażenia przyda się nie tylko przez pierwszych kilka lat, także w później, gdy kilkulatek stanie się nastolatkiem. Łóżko piętrowe 90×200 daje takie możliwości, jest na tyle szerokie i długie, że nawet wysoki nastolatek będzie w stanie dobrze tam wypocząć. Jedynym elementem, który można będzie wówczas wymienić czy odświeżyć, jest materac. Często rodzice mając w domu dwójkę dzieci w podobnym wieku, nie zastanawia się i wybiera właśnie takie łóżko do sypialni 90×200. W sklepach meblowych można je znaleźć wykonane z różnych materiałów, do wyboru jest na przykład: drewno, metal, surowiec drewnopodobny. Sprawdź je tu.

Czy wybrać łóżko piętrowe wyprodukowane z drewna?


Drewno w domu to wiele korzyści nierzadko rodzice nie wyobrażają sobie urządzania pomieszczeń domowych bez obecności tego materiału. Jest on ciepły, pozwala na stworzenie niezapomnianej, domowej atmosfery. W pokoju dziecka drewniane meble również mogą znaleźć swoje miejsce. Łóżko wykonane z drewna, jeśli tylko jest zrobione z dobrego gatunku, na przykład z dębu czy sosny, może długo posłużyć, bez konieczności wymiany. Niejednokrotnie jednak pod uwagę w czasie wyboru łóżek dla dzieci bierze się łóżko 200×90 zrobione z metalu. Daje ono znacznie więcej możliwości, takie tworzywo jest solidniejsze niż drewno, odporne na wiele negatywnych czynników, w tym na działanie czasu, czynniki mechaniczne.