W sypialni dla dwóch osób powinno znaleźć się duże łóżko sypialniane 180×200. Taki rozmiar zapewni komfort i spokojny sen. Mebel takich gabarytów będzie stanowił centralny element wnętrza, dlatego powinno się dobrać go starannie, pod kątem gustu osób, które będą na nim spały, a także stylu, w jakim urządzono sypialnię. 

Łóżka z wezgłowiem

Łóżka do sypialni 180×200 mogą być proste, bez zagłówka, z drewnianą lub metalową ramą i materacem. Warto jednak pokusić się o łóżko z wezgłowiem, które może podkreślić charakter wnętrza. Zagłówek może mieć formę:

  • litego drewna z widocznymi słojami – dobrze korespondujących ze stylem rustykalnym,
  • drewnianych paneli ułożonych w boazerię – wykorzystywane w modnych wnętrzach nawiązujących do PRL-u,
  • plecionego ratanu – do sypialni w stylu boho,
  • zimnego kawałka betonu, co może wyglądać świetnie we wnętrzach industrialnych,
  • nowoczesne łóżka do sypialni 180×200 mogą też mieć zagłówek zrobiony z metalu, ułożonego w ażurowym splocie,
  • tapicerowane, często z pikowaniami – chętnie wykorzystywane w pomieszczeniach w stylu glamour,
  • z szafkami nocnymi łączące drewno z metalowymi wykończeniami – to łóżka w stylu nowoczesnym, skandynawskim i loftowym.

Ile kosztują łóżka sypialniane 180×200?

Cena łóżka zależy od materiału, z którego jest zrobione, od tego, jak jest wysokie, czy ma zagłówek i materac w zestawie (ceny można zobaczyć tutaj). Porządne łóżko sypialniane 180×200 z materacem powinno kosztować od 1500 zł wzwyż. Cenę łóżka podnosi miejsce na schowanie pościeli, a także nóżki, jeśli zależy nam na meblu, który nie będzie stał bezpośrednio na podłodze (co ważne przy ogrzewaniu podłogowym). Można też kupić tanie łóżka do sypialni 180×200, nawet za już ok. 600 zł, trzeba mieć jednak na uwadze, że będzie to raczej jedynie rama łóżka, do której trzeba będzie dokupić materac. 

Przy zakupie łóżka, szczególnie tak dużego, warto sprawdzić, jaki ma udźwig, poznać specyfikację i ocenić stan ramy i stelażu, na którym położony będzie materac. Warto „przymierzyć” się do łóżka już w sklepie, bo przecież będzie ono miejscem, w którym spędzimy naprawdę dużo czasu.