Balkon to przedłużenie mieszkania. Odpowiedni zaaranżowany może być idealnym miejscem odpoczynku. Osłona balkonowa chroni przed wiatrem, słońcem oraz spojrzeniami sąsiadów. Jaką osłonę na balkon wybrać, by była elegancka i jednocześnie praktyczna?

Jaka osłona na balkon?

Osłony na balkon to bardzo szeroki temat – www. Materiałów, które są używane do ich produkcji jest bardzo wiele, dzięki temu maty balkonowe są nie tylko praktyczne, ale również estetyczne.

Wiklinowe, bambusowe i trzcinowe osłony na balkon są niezwykle naturalne i estetyczne. Jest to rozwiązanie dla tych osób, które poszukują rozwiązania w przystępnej cenie.

Ciekawym materiałem jest technorattan. Jest on odporny na działanie promieni UV oraz opady. Jest łatwy w czyszczeniu i na pewno wytrzyma kilka lat. Jednocześnie jest materiałem, który doskonale imituje naturalne osłony balkonowe, które nie są tak trwałe.

Mata na balkon z PCV jest wyjątkowo odporna. Świetnie poradzi sobie z promieniami słonecznymi, jak i mrozem, dzięki temu nie trzeba usuwać jej na okres zimowy.

Jak zamontować osłonę balkonową?

Osłona balkonowa musi zostać dobrze zamontowana. Tylko szczelne przytwierdzenie do balustrady pozwoli przez cały sezon cieszyć się osłoną, która idealnie przylega, nie marszczy się i nie deformuje.

Maty balkonowe montuje się przy pomocy metalowych lub plastikowych zacisków, które są odporne na działanie wiatru. Trzeba pamiętać, by mata nie przylegała szczelnie do podłoża. Woda deszczowa, która zgromadzi się na balkonie nie będzie miała ujścia.

Kolejnym sposobem na zamontowanie osłony balkonowej jest przeciągnięcie jej między trelkami poręczy. Jest to bardzo efektowne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy poręcze są zdobione.

Część osłon balkonowych wyposażona jest w oczka, które umożliwiają montaż przy pomocy plastikowych zacisków. Jest to również bardzo praktyczne rozwiązanie.