Pływanie to dyscyplina sportu, która kochana jest przez ogromną część ludzi – zarówno dorosłych jak i dzieci. Relaksuje, pomaga utrzymać smukłą sylwetkę, pozytywnie działa na kręgosłup – zalety pływania można jeszcze długo wymieniać. Ale czy istnieje możliwość, aby oddać się wodnemu szaleństwu w zaciszu własnego domu? O tym kilka słów poniżej.

Basen stelażowy

basen stelażowy prostokątny

Dla tych, którzy chcą mieć we własnym ogródku przestrzeń do pływania idealnym rozwiązaniem będzie basen stelażowy prostokątny. Oparta na stelażu ze stali nierdzewnej konstrukcja, zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania, a ponadto pozwala aby basen był rozłożony przez cały sezon – od wiosny do jesieni. Dzięki dużej stabilności nie jest podany na działanie wiatru czy innych czynników zewnętrznych, dzięki czemu stanowi realną namiastkę prawdziwego basenu w ogródkowym zaciszu.

Okrągły czy prostokątny

Osoby decydujące się na zakup basenu stelażowego często zastanawiają się czy wybrać basen prostokątny czy też okrągły. Warto mieć na uwadze, że basen stelażowy prostokątny ma bardziej uniwersalny kształt, dzięki czemu jest dużo łatwiejszy do rozmieszczenia akcesoriów typu drabinki czy lampy magnetyczne. Prostokątny kształt minimalizuje także problem z podkładem pod basen, gdyż ryzyko nieestetycznego wystawania podkładu poza obręb basenu praktycznie nie występuje. 

Podsumowując, basen stelażowy prostokątny to idealne rozwiązanie dla osób chcących mieć namiastkę basenu w swoim ogrodzie. Sprawdzi się do pływania, a także do rodzinnych, wodnych szaleństw.