Dywan shaggy będzie idealnym kompanem dla wszystkich, którzy chcą urządzić swój dom w przytulny sposób. Ten miękki, puszysty i nieprzeciętnie wyglądający dywan sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, w którym chce się relaksować. Idealnie ozdobi salon, sypialnie czy nawet pokój dziecka, a przy tym doda uroku całemu wystrojowi. Jak wybrać idealny model shaggy i jak o niego dbać, aby jak najdłużej pozostał w idealnym stanie? 

Jak wybrać dywany shaggy i dlaczego warto go mieć? 

Piękny dywan to idealna dekoracja każdego pokoju. Nie tylko sprawia, że całe pomieszczenie staje się cieplejsze i przytulniejsze, ale także dobrze wycisza dźwięki. Dywan shaggy zbiera w sobie te wszystkie cechy, a co więcej, jest w nich o wiele lepszy niż inne dywany! To wszystko zawdzięcza swojemu długiemu włosiu, które jest świetnym izolatorem, a na dodatek wygląda bardzo efektownie.

Takie dywany występują w różnych kształtach, kolorach czy rozmiarach, jednak należy pamiętać, że jest to taki typ, który wymaga nieco więcej pielęgnacji. Warto go zakupić do salonu, gdzie przyjemnie będzie grzał nogi lub do sypialni, gdzie również sprawdzi się jako miła i relaksująca dekoracja. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na gęstość runa, bo od niego w dużej mierze będzie zależeć miękkość całego dywanu. 

Jak dbać o dywany z długim włosiem? 

Dywany z długim włosiem, choć są nieco bardziej wymagające od krótkowłosych, wcale nie są tak trudne w utrzymaniu. Przy regularnym odkurzaniu i praniu taki dywan bardzo długo pozostaje w nienaruszonym stanie. Ważne jest, aby odkurzać go nawet kilka razy w tygodniu i najlepiej odkurzaczem o dużej mocy, aby mógł się dostać pod długie włosie.

Raz na pół roku powinno się go wyprać lub oddać do czyszczenia, żeby mieć pewność, że wszystko jest dokładnie oczyszczone. Przy odpowiedniej pielęgnacji, dobrych detergentach i odrobinie motywacji taki dywan może cieszyć oko każdego dnia. 

Dywany shaggy dostępny na stronie https://sklepeureka.pl/dywany/shaggy