Wykańczając salon warto pomyśleć też o zasłonach – nie tylko pomogą w zachowaniu prywatności, ale też ozdobią całe wnętrze. Sprawdzą się między innymi w nowoczesnych aranżacjach, gdzie takie detale stanowią subtelny akcent dekoracyjny. Jakie więc zasłony wybrać do takiego salonu?

Zasłony do salonu w stylu modernistycznym

Nowoczesne salony cechuje zwykle minimalizm i niewielka ilość ozdób. Nie ma tam wielu elementów dekoracyjnych, a kolory są zwykle stonowane i ograniczone do trzech odcieni. W takich wnętrzach sprawdzą się na przykład jednobarwne zasłony do salonu, w mocnej wersji kolorystycznej, jak na przykład:

  • zasłona bordowa,
  • zasłona pomarańczowa,
  • zasłona w butelkowej zieleni.

W tym samym tonie można utrzymać też kilka innych dodatków w pomieszczeniu, jak poduszki na kanapie, wazony czy abstrakcyjny obraz na ścianie. Takie zasłony będą też doskonale współgrać w salonie, w którym jedna ściana pomalowana będzie pod ten sam kolor. To bardzo efektowne i niecodzienne rozwiązanie w nowoczesnych wnętrzach. Warto, by nie była to ta sama ściana, na której wiszą zasłony, lecz inna – umiejscowiona naprzeciwko lub na przykład za kanapą czy sprzętem telewizyjnym.

zasłony

Klasyczne zasłony do salonu

W salonie o klasycznej aranżacji warto zawiesić proste, stonowane zasłony z matowym wykończeniem. W takich wnętrzach sprawdzą się na przykład eleganckie zasłony do salonu w ponadczasowej czerni, które będą subtelną ozdobą pomieszczenia. Szczególnie dobrze wyglądają te dłuższe wersje, efektownie układające się na podłodze. Pasują szczególnie do wysokich okien na całą ścianę lub do szklanych drzwi wychodzących na tras. Najlepiej też sięgnąć po zasłony do salonu wykonane z wysokogatunkowych materiałów i wykończone z dbałością o najmniejszy detal.