Listwy dekoracyjne, inaczej lamele ścienne, zdominowały wnętrzarski świat. Estetyczne i łatwe w montażu pasują do każdego wnętrza. Mogą pełnić rolę czysto ozdobną lub wydzielać przestrzeń w pomieszczeniu. Dostępny na rynku szeroki wybór kolorów i materiałów, z których są wykonane, sprawia, że dobrze dobrane lamele na ścianie będą świetnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego designu.

Dlaczego lamele?

Lamele na ścianie pomieszczenia w sposób unikalny podkreślą jego charakter i dodadzą stylu. Pionowe linie, które tworzą optycznie powiększą przestrzeń i wpłyną bardzo korzystanie na akustykę wnętrza: wygłuszą i wyciszą, tworząc dzięki temu bardziej przyjazną atmosferę. Lamele są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie przepadają za typowymi ozdobami ściennymi i szukają bardziej stylowego rozwiązania. Lamele na ścianie wnętrza tworzą spójną całościową dekorację, której efekt może być imponujący.

Jak dobrać lamele?

Jak dobrać lamele?

Ile wnętrz tyle rodzajów i kolorów lameli. Będą świetnie komponowały się zarówno z nowoczesną przestrzenią jak i z klasycznym wystrojem. W zależności od materiał i koloru lamele mogą podkreślić surowość skandynawskiego designu lub przeciwnie: ocieplić wnętrze. Dostępne są panele drewniane oraz z płyty MDF w okleinie bezłączeniowej. Lamele na ścianie można montować na trzy sposoby:

  • klejem montażowym
  • taśmą montażową
  • przykręcając lamele do płyty MDF umieszczonej na ścianie

Niezależnie od wybranego koloru i rodzaju lamele zawsze będą dodawały wnętrzu charakteru i stylu. Modne i trwałe, dzięki uniwersalności zastosowań są świetnym rozwiązaniem zarówno do małych pomieszczeń domowych jak i dużych przestrzeni biurowych.