Jednym z ważniejszych elementów prysznica, mających wpływ i na jego funkcjonalność, i estetykę, jest brodzik. Jaki model wybrać do swojej łazienki? Na jakie detale zwrócić uwagę? I dlaczego warto postawić na brodzik w kształcie kwadratu?

Brodziki kwadratowe – idealne do każdej łazienki

Planując zakup brodzika prysznicowego, warto zacząć od zastanowienia się nad tym, jaki powinien mieć kształt. W większości łazienek najlepiej sprawdzają się prysznice na planie kwadratu. Ich ogromną zaletą jest to, że nie zajmują wiele miejsca, ale oferują odpowiednią przestrzeń, by podczas kąpieli czuć się swobodnie i nie mieć problemu z poruszaniem się w kabinie. Kwadratowe brodziki są też bardzo uniwersalne. Pasują i do nowoczesnej, i do klasycznej łazienki. Nigdy nie wychodzą z mody, prezentują się schludnie i elegancko. Sklepy oferują brodziki na planie kwadratu w wielu różnych rozmiarach czy kolorach. Do małej łazienki świetnie nadają się brodziki kwadratowe 80×80, do większej – brodzik prysznicowy 90×90 lub większy – sprawdź.

Na co jeszcze zwracać uwagę, kupując brodzik prysznicowy?

Kształt i wymiary to nie jedyne kryteria, które trzeba uwzględnić, kupując brodzik prysznicowy. Ważny jest również materiał. Powinien być trwały, odporny na zarysowania, ogromnym plusem będzie powłoka, która nie sprzyja tworzeniu się kamienia. Wato zwrócić uwagę także na odpływ i możliwość jego łatwego wyczyszczenia – im lepszy dostęp do syfonu, tym łatwiej będzie utrzymać prysznic w czystości. Plusem będzie również niewielka ilość zagłębień, które sprzyjałyby gromadzeniu się resztek kosmetyków czy zabrudzeń. Trzeba pamiętać, że do wyboru są brodziki płaskie (ułatwiające kąpiel np. osobom z niepełnosprawnością) oraz brodziki z podwyższonym brzegiem, które w przypadku kąpieli małego dziecka są świetną alternatywą dla wanny.