W modzie wnętrzarskiej pojawiło się sporo dodatków w stylu vintage. Plakaty vintage, obrazki, rzeźby, dywany – to wszystko posiada niezwykle urokliwy klimat oraz nutkę „historii”. Dlatego też ten styl z dnia na dzień zyskuje coraz więcej fanów, którzy dwoją się i troją, gdzie taki asortyment można dostać.

Plakaty vintage „od ręki”

Chcąc zdobyć naprawdę oryginalne i ciekawy plakaty w starym stylu, warto udać się na lokalny targ staroci lub znaleźć sklepy z antykami. W tych miejscach bowiem takie rzeczy często sprzedawane są za grosze. Co ciekawe, osoby, które mają odrobinę szczęścia znajdą naprawdę efektowne ozdoby do swoich mieszkań i domów, które mają „duszę” i są wręcz niepowtarzalne.

Motywy kwiatowe dominują

Wielu właścicieli swoich wnętrz, którzy akurat teraz zapragnęli urządzić przestrzeni w starodawnym stylu, zastanawia się jakie motywy na plakatach wybrać, by pasowały do każdego pomieszczenia oraz były ciekawe i wyjątkowe. Przeglądając strony z plakatami w starym stylu można zobaczyć, iż na tego typu dodatkach dominują raczej wzory kwiatowe, które są bardziej w stonowanych, ciepłych kolorach. Najczęściej są to obrazki w kolorach chłodnego brązu lub zieleni, co oznacza, że bez problemu dopasują się one tak naprawdę do każdej aranżacji. Ogromnym plusem takiej kolorystyki jest także to, iż bardzo łatwo dobrać do nich odpowiednią ramę. Warto jednak pamiętać, iż plakaty vintage wymagają oprawy również w stylu vintage, czyli stare złoto, miedź lub srebro są jak najbardziej mile widziane.

Ciekawe plakaty vintage można znaleźć na https://www.galeriaplakatu.com/retro-i-vintage.