Meble w naszych mieszkaniach powinny być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Przed wyborem komody do salonu koniecznie należy w pierwszej kolejności zastanowić się, jakie zadanie ma ona spełniać. Jak wybrać komodę, która będzie nie tylko praktyczna, ale również gustowna?

Funkcja mebla

Komody do salonu mogą spełniać bardzo różnorodne zadania. Mogą służyć wyłącznie do przechowywania przedmiotów lub być niebanalną ozdobą każdego pokoju dziennego.

Wybierając komody pod telewizor koniecznie trzeba pamiętać, by komoda nie była za wysoka. Niski mebel pozwoli na komfortowe oglądanie telewizji.

Komody z szufladami oraz szafkami idealnie nadają się do przechowywania obrusów, tekstyliów czy dodatkowego kompletu pościeli. Wybierając komodę, która ma służyć do przechowywania zastawy stołowej można wybrać mebel, który jest przeszklony. Dzięki temu naczynia będą się elegancko prezentowały, a jednocześnie nie będziemy mieli problemu z częstym wycieraniem kurzu.

Meble na lata

Wybierając tanie komody warto pamiętać, że koncentrując się na meblach porządnie wykonanych możemy liczyć, że posłużą nam one przez długie lata.

Bardzo ważne jest również wybranie stylu, w którym ma być nasza komoda. Meble klasyczne, wykonane z drewna nie tylko są solidne, ale również ich stylistyka będzie modna jeszcze przez długi czas.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są meble dwukolorowe, które pozwalają uzyskać bardzo ciekawe efekty stylistyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu salon stanie się wyjątkowo ciekawy i niebanalny. Wybierając tanie komody w charakterystycznym kolorze bez problemu ożywimy wnętrze.

Czarna komoda będzie bardzo ekskluzywna i gustowna. Kolorowa radosna i dekoracyjne. Wybierając jednak tak charakterystyczne meble trzeba pamiętać, że moda zmienia się bardzo szybko. Sezon lub dwa i nasza komoda może być już przestarzała.

www birdmeble