Rynek meblarski oferuje swoim klientom spory asortyment w kategorii mebli dla dzieci. Rodzice mogą wybierać spośród sof, kanap czy drewnianych łóżek. Jeśli jednak dysponuje się małym mieszkaniem lub posiada kilkoro dzieci, klasyczne rozwiązania mogą być trudne do zrealizowania. Czasem u dziecka nocują przyjaciele lub kuzynostwo, co stwarza kolejne problemy. Jednym z ciekawych pomysłów, z których można skorzystać w takich sytuacjach, są podwójne łóżka dla dzieci.

Łóżka dla dzieci – podwójne czy piętrowe?

Do niedawna rodzice decydowali się na zakup łóżek piętrowych, które stanowią szczyt dziecięcych marzeń. Choć to dobre rozwiązanie dla starszaków, maluchy mogą mieć problemy w korzystaniu z tego typu mebli, gdyż nie zawsze przesypiają w spokoju całe noce, budzą się, aby skorzystać z toalety czy przytulić do mamy i taty, bo przyśniło im się coś złego. Zaspane dzieci podczas schodzenia z drabinki mogłyby ulec nieszczęśliwemu wypadkowi, a tego żaden opiekun nie chciałby doświadczyć. Lepszym wyborem dla najmłodszych będą łóżka dziecięce podwójne, które są bezpieczne, stabilne i funkcjonalne. Typowe podwójne łóżka dla dzieci składają się z dwóch części: łóżka o klasycznej wysokości oraz wysuwanej szuflady z funkcją spania. Mogą być też wyposażone schowek na pościel lub trzeci najniższy materac, na którym może nocować jeszcze jedno dziecko.

Łóżko dziecięce podwójne – na co trzeba zwrócić uwagę przed zakupem?

Wybierając podwójne łóżko dla dzieci, należy sprawdzić kilka ważnych kwestii, to czy:

  • rama została wykonana z drewna dobrej jakości, a do jej pomalowania użyto farb spełniających wszelkie normy bezpieczeństwa,
  • krawędzie łóżka są odpowiednio zabezpieczone i zaokrąglone, by dziecko nie zrobiło sobie krzywdy,
  • deski nośne i nogi są stabilne i wytrzymają dziecięce zabawy,
  • posiada barierki chroniące przed upadkiem, które można zamontować przy obydwu częściach materaca, a gdy pociechy nie będą ich potrzebowały, bez problemu odkręcić.

Ponadto, aby mebel mógł służyć dzieciom długi czas, lepiej od razu zdecydować się na zakup łóżka z większym materacem np. 90 × 200 cm.