Łóżko dla nastolatków można kupić w wielu, popularnych sklepach meblowych, jak i bezpośrednio u producentów mebli na stronach internetowych. W związku z tym, iż nastolatki to dość wymagający klienci, trzeba się nieźle natrudzić, by znaleźć idealny model, który zaspokoi wszelkie ich potrzeby. Ile kosztują takie niestandardowe meble dla młodzieży?

Łóżka młodzieżowe rozkładane

Łóżko młodzieżowe rozkładane cieszą się ostatnio największą popularnością. Są wygodne, praktyczne i idealnie zmieszczą się nawet w najmniejszych pokojach. Pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca po ich złożeniu. Producenci bardzo zwracają uwagę na to, by takie łóżka były solidne, trwałe i niezawodne. Najczęściej wykonane są z mocnego drewna oraz przyjemnych w dotyku materiałów, takich jak welur czy aksamit.

Łóżko dla nastolatków z zagłówkiem

Takie łóżko idealnie nawiązuje designem do łóżka rodziców. Mimo, iż jest dużo mniejszych rozmiarów (zazwyczaj 90×200 lub 120×200) to jednak posiada charakterystyczny, wysoki zagłówek, który jest kluczowy w takim meblu. Taki model jest bardzo elegancki i stylowy. Łóżko staje się prawdziwą wizytówką pokoju nastolatka.

Łóżko młodzieżowe o niestandardowym kształcie

Są nastolatki, któż absolutnie nie chcą mieć tradycyjnego, klasycznego łóżka. Dla nich producenci mebli stworzyli łóżka o dość oryginalnych, ciekawych kształtach, które wbrew pozorom nie przypominają na pierwszy rzut oka tradycyjnego mebla. Dzieci mogą wybrać łóżko okrągłe, owalne, a nawet łóżka przypominające te, które można było znaleźć w komnatach królewskich – wysokie, mocno ozdobione. Takie propozycje są dość unikatowe, więc często nie znajdzie się ich w zwykłych sklepach meblowych. Można także skorzystać z pomocy zaprzyjaźnionego stolarza, który na indywidualne zamówienie stworzy łóżko dla dziecka, które będzie efektowne i oryginalne.