Dobrze dobrane oświetlenie do sypialni nie tylko rozjaśnia wnętrze i tworzy przytulny klimat, ale również spełnia funkcję dekoracyjną. Aby wybrać idealną lampę sypialnianą, należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana. Nie każde tworzywo będzie pasować do wnętrza naszej alkowy.

Rodzaje materiałów

Świat lamp jest niezwykle bogaty. Oprócz typowego podziału oświetlenia na sposób jego rozmieszczenia wyróżnia się także różne rodzaje materiałów, które dominują w lampach do sypialni. Wśród najbardziej popularnych znajdziemy:

  • lampy metalowe
  • lampy z elementami drewna
  • lampy papierowe
  • lampy kryształowe

Lampy metalowe – klasyka zawsze w modzie

Ozdobią loftowe wnętrza i świetnie wkomponują się w klasyczny oraz nowoczesny styl. Ciekawą propozycją są ażurowe konstrukcje. Metalowe druciane klosze odsłaniają całą żarówkę, warto więc zadbać o jej oryginalny kształt. Prosta metalowa lampa podłogowa wpasuje się w klimat niejednej sypialni – aby nadać pokojowi romantycznego stylu, wybierzmy tą w kolorze różowego złota.

Lampy drewniane stworzą klimat

Lampy do sypialni z drewnianymi elementami, dające ciepłe światło zapewnią przytulną, domową atmosferę. Sprawdzą się w aranżacji pomieszczeń w stylu rustykalnym bądź skandynawskim – https://www.elampy.pl/176-sypialnia.

Lampy papierowe lekkie niczym piórko

Abażury wykonane z papieru są niezwykle urocze i nadają wnętrzu lekkości. Idealnie sprawdzą się jako lampa sypialniana, dając przytłumione, nastrojowe światło. Możemy ozdobić wnętrze swojej alkowy dużą papierową kulą, lampą origami lub lampą podłogową w kształcie sopla – możliwości jest całe mnóstwo.

Lampy kryształowe czyli blink blink

Kryształowe żyrandole lub lampy ze zwisającymi szklanymi sopelkami idealnie dopełnią sypialnię w stylu glamour. Są niezwykle efektowne, zazwyczaj o pokaźnych rozmiarach, minusem jest jedynie ich cena – są sporo droższe od lamp wykonanych np. z metalu.