Nie da się ukryć, że listwy przypodłogowe mdf cieszą się zdecydowanie największą popularnością na rynku. Cenione są one przez klientów wyżej niż pięknie wykonane modele drewnie, czy też nowoczesne i zachwycające modele aluminiowe. Zanim jednak ruszy się na zakupy po takie listwy, warto się przed tym zastanowić, jakie konkretnie mają one zalety i wady.

listwa przypodłogowa mdf

Najważniejsze zalety listw mdf

Zdecydowanie najważniejszą zaletą takich listw przypodłogowych jest to, że wykazują się one bardzo dużą odpornością na uszkodzenia. Nie tylko na uderzenia, lecz także na zarysowania. Co więcej, takiego rodzaju listwy wykazują się dużą podatnością na formowanie ich kształtów. Nie tylko podatne są one na wyginanie, lecz także można w nich w bardzo prosty i wydajny sposób żłobić zdobienia. Sprawia to, że strona estetyczna takich listw jest na naprawdę niezwykle wysokim poziomie. Oczywiście wynika z tego kolejna zaleta, czyli możliwość bardzo precyzyjnego dobrania potrzebnych listw do pomieszczenia i dopasowania ich do estetyki danego wnętrza.

Czy takie listwy mają jakieś wady?

Pomimo tego, że takie listwy mają naprawdę olbrzymie zalety, cechują się one również kilkoma wadami, których nie da się zignorować. O czym konkretnie mowa?


Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba samą konstrukcję takich list, która oparta jest na drewnianych włóknach. Sprawia to, że takie listwy nie są wodoodporne, więc nie powinno się ich używać w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza, czyli np. w łazience. Nie da się także nie zauważyć tego, że tego typu listwy cechują się dość wysoką ceną, więc kupienie ich może być naprawdę bardzo dużym wydatkiem dla domowego budżetu.